Ana Sayfa Haber Google Mülteci...

Google Mülteci ve Göçmenler İçin Bağış Topluyor

Ana Sayfa Haber Google Mülteci...

Google Mülteci ve Göçmenler İçin Bağış Topluyor

Google Mülteci ve Göçmenler İçin Bağış Topluyor

Google Mülteci ve Göçmenler İçin Bağış Topluyor

Google Mülteci ve Göçmenler İçin Bağış Topluyor, Google Mülteci ve Göçmenler İçin yardım Topluyor

Google Mülteci ve Göçmen Sorumluluğu olarak geçen projede Google Mülteci ve Göçmenler İçin Bağış Topluyor. Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika da çok ciddi bir mülteci krizi yaşandığını dile getiren Google ön saflarda insani yardım sağlayan kuruluşlara 1 Milyon € bağışladığını söyleyerek bizi de bağış yapmaya davet ediyor.

Bağışları olduğu gibi toplayan ve ön safta insani yardım kuruluşana aktaran Google ayrıca bir not’da düşmüş. Yapılan ilk 5 milyon €  bağışa karşılık Google’da aynı tutarda bağışta bulunacak. Yani bu tutar yardım yapanlar ile birlikte 10 milyon €’ya  kadar bağış toplanacak.

Google Mülteci ve Göçmenler Sorumluluğu adlı sayfada ise aynen şöyle yazıyor:

Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika, 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana dünyanın gördüğü en büyük mülteci ve göçmen kriziyle karşı karşıya. Google, ön saflarda insani yardım sağlayan kuruluşlara 1 milyon € bağışladı ve sizi bugün bağış yaparak bize katılmaya davet ediyoruz.

Katkınızın etkisini iki katına çıkarmak için Google, dünya genelinde toplanan ilk 5 milyon € ‘ya kadar sizden gelen her bağışa karşılık aynı tutarda bağışta bulunacak ve böylece sizinle birlikte, yardım çalışmalarını rahatlatmak amacıyla 10 milyon €’ya  kadar bağış toplayacağız.

Bağışınız doğruca Network for Good’a gidecek ve daha sonra, mültecilere ve göçmenlere yardım sağlayan dört sivil toplum kuruluşuna dağıtılacaktır. Bu sivil toplum kuruluşları, sığınma, yiyecek ve suyun yanı sıra tıbbi bakımı kapsayan temel yardımların sağlanmasına yardımcı olmakta, ayrıca güvenlik ve insan hakları konularında ihtiyacı olanlarla ilgilenmektedir. Google tüm işlem ücretlerini karşılayacaktır. Böylece, bağışınızın tamamı en çok ihtiyaç duyulan yere ulaşacaktır.

Yaşadığımız bölge olarak oldukça hassas bir dönemden geçtiğimiz bu zamanda savaştan kaçan ve sığınacak bir yer arayan bu insanlara yardım etmeyi bir insanlık vazifesi olarak görüyorum. Özellikle geçtiğimiz günlerde Türkiye’den botlarla ile Yunanistan’a geçmeye çalışan Suriye’li mültecilerin botları batması üzerine 2’si çoçuk 13 kişini hayatını kaybetmesi ve bir çocuğun bedeninin sahile vurması bizleri bir hayli sarsmıştı.

Google Mülteci ve Göçmenler İçin Bağış Topluyor_1, Google Mülteci ve Göçmenler İçin yardım Topluyor

Bu olay üzerine bir çok ülkedeki yardım kuruluşları ve devlet yöneticileri mülteci sorununu gidermek için harekete geçtiler. Google’da bu yardım kervanına katılan bir şirket olarak bizimde Suriye’de ve Irak’da yaşanan iç savaş’dan (terör) kaçan mültecilere yardım davetinde bulunuyor.

Google’ın ayrıca bağış ile daha fazla bilgi edinmek isteyenler için “Google bunu neden yapıyor?, Para nasıl kullanılacak? vb.” gibi bir çok sorunun cevabının bulunduğu bir bölümde ayırmış.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin