Google Otomatik Çizim Aracını Kullanıma Sundu

Google Otomatik Çizim Aracını Kullanıma Sundu

Google Otomatik Çizim Aracını Kullanıma Sundu

Google Otomatik Çizim Aracını Kullanıma Sundu

Google, yapılan çizimleri algılayıp önceden hafızasına kaydedilmiş görselleri öneren otomatik çizim aracını kullanıma sundu. AutoDraw adıyla çıkan yeni çizim aracı aklınızdakileri daha kolay ve hızlı oluşturmanıza imkan tanıyacak.

Oldukça basit bir arayüz ile gelen AutoDraw, kalem ile çizilen herhangi bir şeyi analiz edip üst barda çizilmek istenilen şeyleri öneri olarak sunuyor. Eğer çizmek istediğiniz üst barda bulunuyorsa tıklayıp çizim alanınıza ekleyebiliyorsunuz. Eklenilen şeklin boyu çizilmek istenilen şekille aynı olsa da “konum değiştirme” özelliği ile boyutu, yönü ve konumu değiştirilebiliyor.

Google Otomatik Çizim Aracını Kullanıma SunduKısıtlı renk seçenekleri (40 adet) olsa da çocuklar için oldukça yeterli olacaktır. Yazı yazma, boyama, geometrik şekiller (kare, üçgen, daire) ve zoom özelliği bulunan araçta, çizim yapılacak alan şekli ve konumu da (dikdörtgen dikey/yatay, kare) seçilebiliyor.

Kafamızdakileri ekrana döktükten sonra .png formatında kayıt edilebilir (Çözünürlük ekran çözünürlüğüne göre değişiklik gösterebilir). Ayrıca çizimlerinizi sol bardaki “paylaş” butonu ile sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilir veya linkini alıp çizimlerinize geri kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Sizde Otomatik Çizim Aracını kullanmak için AutoDraw‘a tıklayarak aracına gidebilirsiniz.

3 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin