Google, Pixel Telefonlara 2018’e Kadar Güncelleme Garantisi Veriyor

-

Geçtiğimiz aylarda duyurulan, kamerası ve tasarımı ile oldukça beğenilen Pixel Telefonlara 2018’e kadar güncelleme garantisi veriliyor.

Pixel Telefonlara 2018’e Kadar Güncelleme

Google tarihinde ilk defa akıllı telefon liderliğini zorlayacak tasarım ve komponentlere sahip bir telefonla karşımıza çıkıyor. Özellikle kamera, tasarım ve sar değeri olarak oldukça iyi olan Pixel telefonlar, HTC ortaklığı ile üretilmesine rağmen telefon basılan marka tarafında Google karşımıza çıkıyor.

Google’ın Nexus Yardım bölümünde Pixel ve Pixel XL telefonlarının Ekim 2018’e kadar güncelleme alacağı bilgisi verilmiş. Buna ek olarak “Android sürüm güncellemelerinin kesin olarak alınacağı son tarih (sonrasındaki güncellemeler garanti edilmez)” şeklinde bir uyarı notu da bırakılmış.

Yani Google, Pixel telefonlarına Android 9 sürümüne kadar güncelleme verileceğini garanti ediyor. Zaten Nexus telefonlarında alışık olduğumuz sürüm yükseltme güncellemeleri en fazla 2 yıl sürüyordu. Ancak Google kendi sitesi üzerinden kullanıcıları resmi olarak bilgilendirmek istemiş olabilir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin