Ana SayfaHaberGoogle,...

Google, Poly 3D platformunu kapatıyor

Google, Poly 3D platformunu kapatıyor

Google, Poly 3D platformunu kapatıyor

Google, Poly 3D platformunu kapatıyor

Google, Poly kullanıcılarına e-posta atarak, gelecek yıl 3D nesne oluşturma ve kütüphane platformunu “sonsuza kadar” kapatacaklarını açıkladı. Hizmet 30 Haziran 2021‘de kapanacak ve kullanıcılar 30 Nisan 2021‘den itibaren siteye 3D modeller yükleyemeyecekler.

Poly, sanal gerçeklik için optimize edilmiş 3D oluşturma aracı olarak tanıtıldı. Kullanıcılar, VR araçlarıyla kolayca düşük poligonlu nesneler oluşturabilir. Yazılım, Google‘ın Tilt Brush ve Facebook’un (şimdi Adobe’nin) Medium yazılımı gibi daha fazla sanat ve şekillendirme odaklı VR araçlarına kıyasla, oyunlarda ve deneyimlerde sonuçlanabilecek 3D varlıkları oluşturmanın ve görüntülemenin optimize bir hizmet verecek şekilde tasarlandı.

Google, Poly 3D platformunu kapatiyor

AR/VR endüstrisinin ilk yükselişi, bir dijital nesne Kütüphanesi oluşturmak veya barındırmak için çok sayıda 3D merkezli girişime sebeb oldu. Yatırımcının coşkusu büyük ölçüde azaldığından ve Ar/VR içeriğine ev sahipliği yapan teknoloji platformları bu ürünleri kapattığından, 3D içeriğin pazarının şu an için nerede olduğu belirsiz.

Google, en önemlisi Daydream mobil VR daplatformu da dahil olmak üzere şirketin AR/VR oyunlarının çoğunu durdurdu. Poly‘ye nesneler yükleyen kullanıcılar, kapatmadan önce verilerini ve modellerini indirebilecekler.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin