Ana SayfaHaberGoogle,...

Google, Stadia için Yolda 400 Oyun Olduğunu Söyledi

Google, Stadia için Yolda 400 Oyun Olduğunu Söyledi

Google, Stadia için Yolda 400 Oyun Olduğunu Söyledi

Google, Stadia için Yolda 400 Oyun Olduğunu Söyledi

Hizmetin oyun müdürü Jack Buser’a göre Google Stadia hizmeti için yolda yaklaşık 400 oyun var. Buser, MobileSyrup ile yaptığı röportajda bu rakamı verdi ve şirketin hizmet için “200 geliştiriciden geliştirilmekte olan yaklaşık 400 oyunluk bir yol haritası” olduğunu söyledi.

Buser, bireysel oyunlar hakkında belirli bilgiler vermekten vazgeçti ancak çoğunun 2021 ve sonrasında geleceğini söyledi. Android Police tarafından sürdürülen Stadia oyunları listesi, hizmet için duyurulmuş yaklaşık 50 yayınlanmamış oyunun yanı sıra halihazırda mevcut olan 100 kadar oyunu da içeriyor.

Stadia

Buser, Google Stadia planlamasının bu noktada 2023’e kadar uzandığını söyledi. “Uzun yıllar geleceğe bakıyoruz” diyor. “Oyun, Google’ın en büyük işletmelerinden biridir … Bu yüzden, tüm bu oyunları geliştiren bu yüzlerce geliştiriciyi desteklemek için çok fazla zaman ve enerji harcadığımızı görüyorsunuz. Önümüzde çok heyecan verici bir yıl var. Ve aslında önümüzde çok heyecan verici yıllar var. ”

Geliştirilmekte olan bu oyunlar, Google‘ın kendi dahili oyun stüdyoları tarafından üretilen özel oyunları ve Harmonix gibi iş ortaklarını içerir. Şirket, birinci taraf geliştirme çabalarının bir parçası olarak eski Ubisoft ve EA yapımcısı Jade Raymond ve eski Sony Santa Monica stüdyo başkanı Shannon Studstill de dahil olmak üzere bazı büyük işler yaptı.

Google ile ilgili sitemizdeki diğer haberlere ulaşmak için tıklayın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin