Google Translate’e Gelen Yeni Özellikler

-

Google geçtiğimiz günlerde kamera ile gerçek zamanlı çeviri yapaya çalıştıklarını ve kısa bir süre sonra geleceğini duyurmuştu.Google Translate’e gelen güncelleme ile artık telefonun kamerası şimdilik belirlenen bazı dillere çeviri yapılabiliyor.

Telefonun kamerası ile anlık olarak çeviri işlemi oldukça güzel olmuş.Şuan İngilizce-Fransızca, İngilizce-Almanca, İngilizce-İtalyanca, İngilizce-Portekizce, İngilizce-Rusça ve İngilizce-İspanyolca dilleri arasında çeviri yapabilen uygulama kısa süre içinde diğer diller arasında da çeviri desteği gelecektir.

Google’ın geliştirdiği teknoloji ile telefon kamera modunda iken herhangi bir İngilizce kelimeyi  5 dile çevirebiliyor.Herhangi bir tabelaya veya yazıya kamerayı tuttuğumuzda yazının dilini çevirerek aynı yazı renginde ekranda göstermekte.Oldukça hızlı çalışan çevirme işlemi özellikle yabancı ülkelere yapılan seyahatlerde  elimizin altından düşmeyecek gibi görünüyor.

Google Translate'e Gelen Yeni Özellikler

Yaptığımız testlerde Arial yazı tipini iyi bir şekilde anladığını ve çevrilen dilin Arial yazı tipi ile görüldüğü tespitlerimiz arasında.En iyi sonucu tabelalarda ve yazı sitili kolaylıkla okuna bilen büyük yazılarda alındığını da söyleyelim.

Diğer yeni gelen özellik ise 2 dil arasında sesli olarak çeviri desteği.Bu özellik sayesinde belirlediğimiz 2 dil arasın da karşımızdaki yabancı ile ses yazdırma ve okuma sayesinde iletişim sağlanabilmekte.Önceden sesi yazdırıp çeviri yapılabilen özellik daha da geliştirilip artık bir yabancı ile iletişim sağlanabilecek bir hale getirilmiş.

Diğer bir güncellenen özelliği ise uygulamanın tasarımı.Yeni materyal tasarımı gelen uygulamanın geçişleri ve bazı kısa yolları ile kullanımı hem kolay hemde zevki bir hal almış.Aşağıdaki videoları da inceleyerek özelliklerin nasıl çalıştığı hakkında fikir edinebilirsiniz.

 

Google Çeviri

 

FİYAT

Ücretsiz

 

YÜKLEMEK İÇİN

Android

IOS

 

 

BOYUT

Android: 17.65 MB

IOS: 24,4 MB

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin