Hareket Enerjisiyle Şarj Olan Akıllı Saat

Hareket Enerjisiyle Şarj Olan Akıllı Saat

Hareket Enerjisiyle Şarj Olan Akıllı Saat

Hareket Enerjisiyle Şarj Olan Akıllı Saat

Aktivite takibi ve bildirim özelliği gibi birçok özelliğe sahip olan akıllı saatlerin yoğun batarya kullanımına bir çözüm getiren ‘Hareket enerjisiyle şarj olan akıllı saat’ projesi SEQUENT ile şarja takmadan çok daha özgür bir saat deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

Eskiden beri otomatik saatlerde kullanılmakta olan hareket enerjisi (kinetik enerji) ile saat içinde bulunan yarım dairenin döndürülmesi ve bu dönüş hareketi ile saat içerisindeki yayın gerilmesi prensibine dayanarak şarj olan SEQUENT, bu alanda klasik saatler ile akıllı saatlerin avantajlı olduğu alanları birleştirerek akıllı saatlerde şarj sorununu ortadan kaldırmayı başarmış.Hareket Enerjisiyle Şarj Olan Akıllı Saat

İçerisinde herhangi bir pil bulunmayan saat, hareket enerjisini elektrik enerjisine çevirerek hem akrep ve yelkovanı döndürüyor hem de Bluetooth, GPS, kalp atışı sensörü, aktivite takibi, bildirim sistemi (titreşim) gibi elektronik bileşenlerin çalışmasını sağlıyor. Aktivite takibinin telefondan yapıldığı saat ayrıca 50 metreye kadar suya dayanabiliyor.

Modern ve klasik saat anlayışını çok iyi bir şekilde birleştiren ekip, tasarım olarak da bu anlayışı saate çok güzel bir şekilde yedirebilmiş. Hedeflenen 80.000 İsviçre frangını geçen proje belirli miktarlarda bağış yaparak ilk çıkan ürünlere sahip olabilir veya saatin resmi kanallarında satışa çıkmasını bekleyebilirsiniz. Proje hakkında daha fazla bilgi için Buraya bakabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin