HiSilicon Yeni Yonga Seti Kirin 960’ı Tanıttı

HiSilicon Yeni Yonga Seti Kirin 960’ı Tanıttı

HiSilicon Yeni Yonga Seti Kirin 960’ı Tanıttı

HiSilicon Yeni Yonga Seti Kirin 960’ı Tanıttı

Fiyat/Performans cihazlarıyla söz sahibi Huawei’nin alt markası olan ve işlemcilerini üreten HiSilicon yeni yonga seti Kirin 960’ı tanıttı.

Qualcomm’un birkaç gün önce tanıttığı yeni orta sınıf yonga setleriyle birlikte, kendi yonga setini üreten birkaç firmadan birisi olan ve içinde bulunduğumuz yılın nisan ayında tanıtılan çift kameralı P9 modeli ile ve bu özellik için Leica ile yaptığı işbirliği ile akıllı telefonlarda kamera performansını bir üst seviyeye taşıyan Huawei, yeni yonga seti olan Kirin 960’ı da dün tanıttı.

Kirin 960, %180 Daha Performanslı, %20 Daha Az Güç Tüketiyor

Selefi olan Kirin 955 ile aynı mimariyi yani 16nm FinFET çipsetini kullansa da yeni işlemcinin %15 daha performanslı ve 4 Cortex-A73 ve 4 Cortex-A53 çekirdeği ile daha az güç tüketeceği de yapılan açıklamalar arasında.

Ayrıca Kirin 960, ARM’ın yeni grafik işlemcisi olan Mali-G71’i kullanan ilk işlemci olacak. Bununla birlikte eskiden 4 çekirdekli olan grafik işlemci artık 8 çekirdekli olarak kullanıldığı için, HiSilicon’un açıkladığı rakamlara göre toplamda %180 daha performanslı ve %20 daha az güç tüketen yeni işlemci, önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Huawei Mate 9’da kullanılacak gibi görünüyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin