HTC 10 fotoğrafları ve render görüntüsü sızdırıldı

HTC 10 fotoğrafları ve render görüntüsü sızdırıldı

HTC 10 fotoğrafları ve render görüntüsü sızdırıldı

HTC 10 fotoğrafları ve render görüntüsü sızdırıldı

HTC 10 fotoğrafları ve render görüntüsü, Galaxy S7 ve LG G5 sonra oldukça merak edilmeye başlanmıştı. Birkaç ufak görsel paylaşılmış olsa da bunlar HTC tarafından yalanlanmıştı.

Telefonun görüntüsü dışında ismi de merak konusuydu. Zira telefonun serinin devamı olan HTC One M10 ismi ile gelmeyeceği biliniyordu.

Bunun yerini ortalıkta bir süredir HTC Perfume ismi dolaşmaya başlamıştı.Geçtiğimiz gün ünlü sızıntı haberci @evleaks tarafından verilen bilgiye göre HTC’nin yeni amiral gemi telefonun isminin HTC M10 olacağı gündeme geldi.

Bu bilginin yanında 2 tane render görüntüsü sızdıran @evleaks HTC 10’un gerçek tasarımını da sızdıran ilk kişi oldu. Daha sonra yine tanınmış bir sızıntı haberci @onleaks tarafından HTC 10’un ilk canlı fotoğrafları yayınlandı.

HTC 10 fotoğrafları ve render görüntüsü sızdırıldı

Bu fotoğraf ve görsellerin yayının @onleaks ayrıca telefonun belli başlı özelliklerini de verdi. HTC 10 5.15-inç 1440 x 2560 piksel (QHD) dokunmatik ekrana, Qualcomm Snapdragon 820 işlemcisine,  4GB RAM’e, 12 MP arka kameraya ve USB Tip-C portuna sahip olacak.

Donanım olarak en üst seviye bileşenler ile gelen HTC M10’da, LG G5’de olduğu gibi USB USB Tip-C portuna ve Galaxy S7’deki gibi 12 MP arka kameraya sahip olacak.

Yine arka kameranın UltraPixel olarak adlandırılan ve kameranın daha fazla ışık almasını sağlayan bir teknoloji ile geleneği düşünülüyor. Özellikle Galaxy S7’nin karanlık ortamlarda fotoğraf kalitesi düşünüldüğünde HTC nasıl rekabet edecek merak ediyoruz doğrusu.

Tasarım konusuna biraz değinecek olursak. HTC, HTC One tasarımı ile kullanıcıların gönlünde bir taht kurmuştu. Ancak sonraki jenerasyon telefonlarda bu tasarımsal başarısını devam ettiremedi.

HTC bu sefer dersine iyi çalışmış ki artık HTC One tasarımına benzer bir telefonu görebileceğiz.Bu sefer HTC öyle bir sert dönüş yapmış ki yıllardır kullanmadığı kapasitif tuşları bile yeniden amiral gemi telefonuna getirmiş.

Oval çerçeve tasarımından ve Stereo Boomsount (arkada ki mono hoparlörde Boomsount ve Dolby Audio desteği olacak) hoparlörlerden vazgeçilen HTC M10’un ekranında 2.5D (Oval köşeli ve yüksek ekran camı) cam kullanıldığını görüyoruz.

Görüntülerde dikkatimizi çeken diğer bir ayrıntı ise arka tarafta yer alan çift LED flaş ve lazer otofokus oluyor. Son olarak HTC’nın artık ön tarafa “HTC” logosu koymayı bıraktığını ve yine HTC telefonlardan alışık olduğumuz düşük Ekran/Kasa oranının HTC M10’da da korunduğunu görüyoruz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin