Ana Sayfa Haber HTC: One...

HTC: One A9 iPhone 6 Kopyası Değil

Ana Sayfa Haber HTC: One...

HTC: One A9 iPhone 6 Kopyası Değil

HTC: One A9 iPhone 6 Kopyası Değil

HTC: One A9 iPhone 6 Kopyası Değil

HTC One A9 iPhone 6 Kopyası Değil

Geçtiğimiz gün HTC’nin yeni orta/üst seviye telefonu olan HTC One A9 tanıtılmış ve tasarımının iPhone 6’ya benzemesinden One A9 iPhone 6 Kopyası olarak damga yemişti.

Bugün HTC tarafından yapılan açıklamaya göre HTC One A9 tasarımının iPhone 6’ya benzemediğini HTC One A9 hazırlarken One M ve Desire serisinin tasarımlardan yararlanıldığı bildirilmiş.

HTC Kuzey Asya başkanı Jack Tong’un açıklamasına göre ilk oval köşeli ve arka tarafta plastik şeritli telefonların 2013 yılında HTC tarafından çıkarıldığının (HTC One M7) söyleyerek Apple’ın kendilerini kopyaladığını ima ediyor.

HTC One A9’a yakından bakıldığında gerçekten iPhone 6/6s’e fazla benzemediğini, hoparlör ızgaralarından ahize tasarımına kadar bir çok noktada farklılık gösterdiği görülebilir. iPhone 6/6s’e benzediği noktalar ise kamera çıkıntısı, flaşın kameraya göre konumu ve arka taraftaki plastik şeritler olarak sıralanabilir.

HTC One A9 iPhone 6 Kopyası Değil

Telefonun bombeli bir yapıda değilde arka tarafın düz olması da iPhone 6/6s’e daha çok benzemesine neden olmuş. Zira One M serisinin arka tarafı iPhone 6/6s gibi olsa da arka tarafın bombeli olması telefonları birbirinden ayırıyordu.

Telefonun özelliklerine gelecek olursak; HTC One A9 5.0 inç, Full HD AMOLED ekrana, Qualcomm’un yeni orta/üst işlemcisi Snapdragon 617’ye, 2/3 GB RAM ve 16/32 GB genişletilebilir dahili hafıza seçeneklerine, 13 Megapiksel ana ve 4 Megapiksel ön kameraya, 2150 mAh kapasiteli değiştirilemeyen bataryaya sahip.

Yurt dışında 399$’dan çıkacak olan telefon Türkiye’de 2400 TL’den satışa çıkacağı tahmin ediliyor. Ayrıca Türkiye’ye çıkacak olan modelin 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafızaya sahip olduğunun da altını çizelim.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin