Ana Sayfa Haber HTC One...

HTC One A9 Reklamında Apple’a Gönderme

Ana Sayfa Haber HTC One...

HTC One A9 Reklamında Apple’a Gönderme

HTC One A9 Reklamında Apple’a Gönderme

HTC One A9 Reklamında Apple’a Gönderme

Geçtiğimiz hafta lansmanı yapılan ve iPhone’a benzemesinden ötürü eleştirilen HTC One A9 Reklamında Apple’a Gönderme yapılmış.

iPhone’a benzemesinden dolayı gündeme oturan HTC One A9, HTC Kuzey Asya başkanı Jack Tong’un açıklamasın “Biz Apple’ı kopyalamadık, asıl Apple bizi kopyaladı” demesi ile bu benzerliğin sebebini Apple’ın kendilerini kopyalamasına bağladı.

Reklam filminde robotlaşmış ve aynı kıyafetleri giymiş insanlardan farklı olan bir genç onlardan ayrılıp bir isyan başlatıyor.Parkur sporunda olduğu gibi kaçan genç bir yere gidip masanın üstünden geçiyor.

HTC One A9 Reklamında Apple'a Gönderme_1, Geçtiğimiz hafta lansmanı yapılan ve iPhone'a benzemesinden ötürü eleştirilen HTC One A9 Reklamında Apple'a Gönderme yapılmış. iPhone'a benzemesinden dolayı gündeme oturan HTC One A9, HTC Kuzey Asya başkanı Jack Tong’un açıklamasın "Biz Apple'ı kopyalamadık, asıl Apple bizi kopyaladı" demesi ile bu benzerliğin sebebini Apple'ın kendilerini kopyalamasına bağladı. Reklam filminde robotlaşmış ve aynı kıyafetleri giymiş insanlardan farklı olan bir genç onlardan ayrılıp bir isyan başlatıyor.Parkur sporunda olduğu gibi kaçan genç bir yere gidip masanın üstünden geçiyor.Geçtiğimiz hafta lansmanı yapılan ve iPhone'a benzemesinden ötürü eleştirilen HTC One A9 Reklamında Apple'a Gönderme yapılmış.

Bu masada elmalarla dolu (Apple) bir kaba reklamda HTC One A9’un 24-bit ses kayıt yeteneği gösterilirken tekme atıyor. (Yani kısaca ses konusunda Apple’a tekmeyi bastık demek istiyor.)

Daha sonra başka bir bölüme geçen genç burada da HTC One A9’un kamera teknolojisinden bahsediliyor. Daha sonra bir çok gençler ile birlikte isyan daha da büyüyor ve reklam filmi bitiyor.

Reklam filminde elmalarla dolu bir kaba tekme atmasının yanı sıra robotlaşmış insanların Apple’ın 1984 yılında yayınladığı  Macintosh reklamına oldukça fazla benziyor oluşu bu reklam filmini gündeme taşıyor.

Oldukça vurucu bir reklam olarak akıllarda kalan Apple reklamı da o dönemdeki IBM kullanıcılarını robotlaşmış şekilde ekrana taşımıştı. Reklam sırasında tek tipte kalabalık bir insan grubu dev ekrandaki konuşmayı izlerken “farklı” bir kadın ise ekranı patlatarak farklılaşmaya çağrı yapıyordu.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin