HTC One M10 çıkış tarihi ortaya çıktı

HTC One M10 çıkış tarihi ortaya çıktı

HTC One M10 çıkış tarihi ortaya çıktı

HTC One M10 çıkış tarihi ortaya çıktı

Her sene diğer rakip firmaların aksine amiral gemi telefonunu geç lans eden HTC One M10 çıkış tarihi ortaya çıktı.

Geçtiğimiz aylarda ilk olarak “Parfüme” kod adlı HTC One M10 telefonunu duymuştuk. MWC 2016’da tanıtılmasını beklediğimiz One M10 bazı raporlarda Mart ayından çıkacağı söylenmeye başlandı.

Bu bizim için alışık olduğumuz bir tarih zira HTC geçtiğimiz sene de amiral gemi telefonu olan One M9’u Mart ayında çıkartmıştı. Ancak bugün gelen bir söylenti resmi lansman tarihine ışık tutuyor.

Daha önce söylenilenin aksine HTC, resmi lansmanını 11 Nisan tarihinde Londra’da gerçekleştirecek. HTC One M10’a başka bir ad için beklenildiği söyleniyor. İlk başlarda “Parfüme” olacağı söylenmişti ancak bunun yerine başka bir ad ile gelme olasılığı yüksek.

Bu haberin yayınlanmasından bir kaç saat sonra da @evleaks resmi twitter sayfasından HTC M10’un 10 Mayıs tarihinde ABD’de satışa çıkacağı bilgisini sızdırdı.

Acaba 11 Nisan’da lansmanı yapılıp 10 Mayıs’da satışa mı sunulacak? Henüz kesin bir bilgi yok ancak görünen o ki HTC One M10 çıkış tarihi (veya adı her neyse) rakiplerinin (LG G5, Galaxy S7) oldukça gerisinde kalacak.

HTC One M10’un sızdırılan özellikleri ise şu şekilde; 5.1-in QHD (2K) AMOLED ekran, Snapdragon 820 (AB / ABD) ve MediaTek (Asya) yonga seti, 4GB RAM, 12MP UltraPixel Optik görüntü sabitleyicili ve lazer destekli AF arka kamera. HTC Sense 8 arayüzü ile gelecek olan One M10, Android 6.0.1 Marshmallow android sürümüne sahip olacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin