HTC One M10 render görüntüsü ortaya çıktı

HTC One M10 render görüntüsü ortaya çıktı

HTC One M10 render görüntüsü ortaya çıktı

HTC One M10 render görüntüsü ortaya çıktı

Beklenildiği gibi One M9 ve One A9 karması olan HTC One M10 render görüntüsü ortaya çıktı. Geçtiğimiz gün fotoğrafı yayınlanan HTC One M10’un bu sefer de render görüntüsü ortaya çıktı.

One M9 ve One A9’a oldukça fazla benzeyen One M10, yine HTC’nin tasarım çizgilerini taşıyor.

Telefonun ön yüzü One A9’a oldukça fazla fazla benziyor. Stereo hoparlörlerden vazgeçildiği One M10’da, paramak izi okuyucu yer alırken “HTC” logousuna bu sefer yer verilmemiş.

HTC tarihinde bir ilk olarak nitelendirebileceğimiz “HTC” logosunun ön yüzden kaldırılması kullanıcıları memnun edecek ufak ama güzel bir ayrıntı. Ses kontrol ve güç tuşunu da One M9 ile benzerlik gösteren telefonda tuşların yapısı, SDkart ve SIM girişinin konumu One A9 ile aynı.

HTC One M10 render görüntüsü ortaya çıktı_003

HTC One M10’un arak tarafına geçecek olursak, bu sefer One M9’un tasarım çizgileri görülebiliyor. One M9’da olduğu gibi anten çizgisini altında olan kamera,  One A9’da olduğu gibi yuvarlak bir yapıda olup LED flaş da sağ tarafında yer alıyor.

Ayrıca arka tarafta bizleri IR portu karşılıyor. Bu da One M10’nun lazer otofokus sistemine geçtiğini gösteriyor.

HTC One M10 render görüntüsü ortaya çıktı_002

Arka tarafın kavis yapısına baktığımızda ise, ne One M9 kadar bombeli, ne de One A9 kadar düz bir yapıda. Yani One M9 bu iki telefonun arasında bir bombeli yapıda.

Lansman tarihi olarak oldukça uzak bir tarih işaret edilen HTC One M10, en yakın tarih olarak 11 Nisan olarak gösteriliyor. Bunun nedeni bilinmese de, One M10’nun yeni bir isim konulmasına bağlı bir gecikme veya pazarlama stratejisi olarak tahmin ediliyor.

HTC One M10 render görüntüsü vs One A9 ekran görüntüsü / One A9 / One M9

HTC One M10’un sızdırılan özellikleri ise şu şekilde; 5.1-in QHD (2K) AMOLED ekran, Snapdragon 820 (AB / ABD) ve MediaTek (Asya) yonga seti, 4GB RAM, 12MP UltraPixel Optik görüntü sabitleyicili ve lazer destekli AF arka kamera. HTC Sense 8 arayüzü ile gelecek olan One M10, Android 6.0.1 Marshmallow android sürümüne sahip olacak.

Umarız HTC fiyat konusunda da telefonlarını daha alınası fiyat seviyelerine çekebilmiştir. Zira Orta seviye bir telefon olmasına rağmen HTC One A9 2.000 TL’nin üstünde bir fiyat etiketi ile satışa çıkmıştı.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin