Ana Sayfa Haber HTC One...

HTC One M9 ve One M9 Plus Benchmark Testinde Ortaya Çıktı

Ana Sayfa Haber HTC One...

HTC One M9 ve One M9 Plus Benchmark Testinde Ortaya Çıktı

HTC One M9 ve One M9 Plus Benchmark Testinde Ortaya Çıktı

HTC One M9 ve One M9 Plus Benchmark Testinde Ortaya Çıktı

HTC One M9 ve One M9 Plus Benchmark Testinde Ortaya Çıktı

 

Geçtiğimiz günlerde HTC One M9 un görüntüleri ve donanım özellikleri sızmıştı.Şimdide CombuBench testinde ortaya çıkan bilgilere göre HTC One M9 ve One M9 Plus ın donanımının biraz daha farklı olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde HTC One M9’un donanım bilgileri sızmış ve herkes bu özelliklerin gelmesine kesin gözü ile bakarak 1 Mart Mobil Dünya Kongresini beklemeye başlamıştı.Şimdi de CombuBench testinde ortaya çıkan bilgilere göre Full HD ( 1920 × 1080) 5 inç ekrana, Qualcomm Snapdragon 810 işlemci (4 adet Cortex A53 – 4 adet Cortex A57),  Adreno 430 GPU, 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahip.

Asıl farklı olan özellikler ise kamera tarafında görülüyor.Arka tarafta 19 MP, ön tarafta ise 12 MP çözünürlüğünde kameraya sahip.Arka tarafta beklenilen kamera çözünürlüğü 20.7 MP ile yakın bir değer bekleniyordu fakat ön tarafta 12 MP çözünürlüğünde kamera olacağı tahmin edilmiyordu.

Diğer bir telefon HTC One M9 Plus’ın özelliklerinin HTC One M9 modelinden biraz daha farklı olduğunu söyleyebiliriz.5.1 inç 2K (2560 ×  1440) çözünürlüğünde ekrana, MediaTek MT6795 işlemci (8 adet Cortex A53), PowerVR Rogue G6200 GPU, 3 GB RAM ve 32 GB dahili hafızaya sahip.Kamera tarafında da 19 MP ana, 12 MP ön kameraya sahip olacak.

Burada HTC’nin bir önceki One Plus modelinde kullanılan 5.9 inç ekrandan 5.1 inç ekrana düşmesi ve bu modeli de Max olarak isimlendirmesi oldukça garip olmuş.Zira zaten 5.0 inç boyutunda çok güçlü bir donanımlı admiral gemi telefonu zaten çıkaracak.Tahminlerimize göre HTC, One M9 Max modelinde kullanılan donanım ve ekran çözünürlüğü ile farklı bir kullanıcı kitlesini hedefliyor.

HTC One M9 2840 mAh kapasiteli batarya ile geleceği bazı sızıntılarda ortaya çıkmıştı ve yüksek ihtimalle öyle olacak. HTC One M9 Plus için herhangi bir bilgi paylaşılmasa da 5.1 inç ekran sahip olduğunu düşündüğümüzde aynı yada biraz da yüksek kapasiteli pil ile geleceğini söyleyebiliriz.

Şuan için bazı benchmark testleri ve sızıntılar ile oluşturulan teknik özelliklerin aslını 1 Mart’da gerçekleştirilecek mobil dünya kongresinde göreceğiz.Umarız HTC kullanıcılarını üzecek bir süpriz yapmaz.

 

HTC One M9 Plus Benchmark Testinde Ortaya Çıktı

HTC One M9  Benchmark Testinde Ortaya Çıktı

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin