HTC Re Kamera

HTC Re Kamera

HTC Re Kamera

HTC Re Kamera

HTC geçtiğimiz günlerde yaptığı lansmanda Desire Eye adlı daha çok kamera ve sosyal ağ özellikleri ile dikkat çeken yeni telefonunu ve telefonlarla eşlenik olarak çalışabilen yeni kamerasını tanıttı.HTC Re kamera ile hayatın her anından fotoğraf ve video çekmek için yanımızda taşıyacağımız bir cihaz olarak geliştirilmiş.

HTC Re Kamera

Kamera, Bluetoot 4.0 ve Wi-Fi ile android veya IOS işletim sistemine sahip telefonlarla bağlanıp, cihazdan gelen görüntüleri telefonda göstererek çekim yapmamız sağlanıyor.

HTC Re kameranın hoş bir tasarımı ile geliyor.Denizaltında kullanılan, dışarıya çıkmadan etrafın gözetlenmesine yarayan dürbünün (periskop) tasarımına benzetiliyor.Üst tarafta (dirsek kısmında) bulunan tek bir tuşla bütün işlemler yapılabilmekte.Tuşa bir kere basarak fotoğraf, uzun süre basarak ise video çekmeye başlıyor.Ayrıca ön tarafta yer alan küçük tuş ile yavaş video çekimleri yapmamızı sağlıyor.

HTC Re kameranın diğer dikkat çekici özelliği kameranın sürekli düşük güç modunda çalışıyor ve elimize aldığımızda kapasitif üst kısmı sayesinde cihazı elimize aldığımızı anlayıp açılıyor.Böylece fotoğraf ve videoların daha hızlı çekilmesi sağlanıyor.

HTC Re Kamera da 16 Megapiksel çözünürlüğünde 1/2.3″ CMOS sensörün kullanıldığı kamera 146 derecelik geniş açılı bir lense sahip.Full HD 30 kare/saniye ve 720p yavaşlatılmış video çekebiliyor.

Cihazın IP57 sertifikası ile toza ve 1 metre derinliğinde suya 30 dakika dayanıklılığa sahip.820 mAh bataryaya kullanılan cihaz tek şarj ile 1200 fotoğraf çekimi yapılabilmekte.HD mikrofana sahip olan cihaz da 128 GB’a kadar micro SD kart desteği mevcut.

Cihazın alt tarafında micro SD kart slotu, şarj etmek için micro USB  slotu ve kameranın tripota tutturmak için giriş mevcut.Ayrıca cihazla cihazla ilgili birkaç bilgide tasarımı bozmamak adına alt tarafa basılmış.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin