HTC’nin Akıllı Saati Günyüzüne Çıktı

HTC’nin Akıllı Saati Günyüzüne Çıktı

HTC’nin Akıllı Saati Günyüzüne Çıktı

HTC’nin Akıllı Saati Günyüzüne Çıktı

Akıllı telefon pazarında her yıl pazar payı kaybeden, bu sene çıkan Pixel telefonları ile hareketlenme yaşayan HTC’nin akıllı saati ortaya çıktı.

HTC’nin Akıllı Saati

Çin kaynaklı Weibo sitesinda Halfbeak kod adı ile sızdırılan akıllı saat verilen bilgilere göre 360×360 piksel çözünürlüğe sahip dairesel bir ekrana sahip olacak. Spor gürünümlü olan saat lastik/silikon kayış ve gövde ile birlikte gelecek.

Android Wear tabanlı olan HTC Akıllı Saati 5.1.1 sürümü ile birlikte gelse de çıkış yaptıktan kısa bir süre sonra Marshmallow sürümüne yükseltilecektir. Özellikle spor yapan kitleye hitap eden akıllı saatin arkasında yer alan logoya bakarak yine HealthBox ile birlikte geliştirildiğini görüyoruz.

Akıllı saat seri üretime hazır bir prototip ürün gibi görünse de HTC’nin özellikle bu aralar akıllı saat üretimini kaldıracak mali gücü olmadığını biliyoruz. Zira akıllı telefon pazarında açıklanan zararlar üzerine bir de akıllı saat işine girmeyecektir. Tahminimizce bu akıllı saat beklemeye alınmış bir akıllı saat projesi olabileceği yönünde.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin