Huawei Mate 9’un İki Farklı Tasarımla Geleceği Ortaya Çıktı

-

Geçtiğimiz gün sızdırılan görselle birlikte Huawei Mate 9’un İki farklı tasarımla geleceği ortaya çıktı. Çinli teknoloji devi Huawei’nin her sene çıkardığı “Huawei Mate” fablet telefon serisi bu sene 2 farklı ekran büyüklüğünde gelecek.

Huawei Mate 9’un İki Farklı Tasarımı

Sol tarafta olan küçük boyuttaki Mate 9’un global olarak satışa çıkacağı büyük olanın ise sadece Çin sınırları içinde satılacağı belirtiliyor. Yine FullHD ve 2K olmak üzeri 2 farklı ekran çözünürlüğü ile geleceği düşünülen telefonların biri 5.7 inç diğeri ise 6.0 inç ekrana sahip olacak. Ekran tarafında özenle çalışan firma, telefonlarının her ikisi de Note 7’de olduğu gibi kavisli panel tercih etmiş.

huawei-mate-9un-iki-farkli-tasarimla-gelecegi-ortaya-cikti

Sızdırılan fotoğraflarda gördüğümüz gibi Huawei P9’da kullanılan Leica iştirakli Çift kameraları görüyoruz. f/2.0 diyafram açıklığına sahip 20 MP kameralar Çift LED flaş ve lazer otofokus sistemi ile desteklenmiş.

Genel tasarım anlamında aynı olan telefonlar birbirinden ufak farklar ile ayrılıyor. Daha küçül olan Mate 9’da parmak izi okuyucu karemsi olup anten çizgileri de bir şekilde kasaya gizlenmiş. Ayrıca Huawei logosu küçük olan Mate 9’da daha dikkat çekici şekilde sadece yazı ile yazılmış.

Yeni telefonlarını 3 Kasım’da tanıtmaya hazırlanan Huawei, Mate 9 ile yenilikçi bir kaç teknolojisi de (yazılım ve donanım tarafında) tanıtması bekleniyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin