Huawei P9’un tasarım şablonu sızdırıldı

Huawei P9’un tasarım şablonu sızdırıldı

Huawei P9’un tasarım şablonu sızdırıldı

Huawei P9’un tasarım şablonu sızdırıldı

Geçtiğimiz ay Mate 8’i tanıtan Huawei’in bu seferde diğer bir amiral gemi telefonu olan Huawei P9’un tasarım şablonu sızdırıldı. Bir taslak olarak ortaya çıkan Huawei P9’un tasarım diğer Huawei telefonlardan farklı bazı tasarımsal argümanlara sahip.

Huawei telefon pazarına girdiği günlerde uygun bütçeli, kapasitif tuşlu, fiyat/performans telefonları ile tanımıştık. Daha sonra ise kapasitif tuş dizilimini bırakan Huawei üst ve orta seviye telefonlara da yoğunlaşmaya başladı.

Son yıllarda Huawei telefonlarda genel olarak görmeye alıştığımız sanal tuşun yanına bir tane Home butonu ekleniyor. Parmak izi sensörünün de olduğu düşünülen bu butonun sağ ve sol tarafından kapasitif tuşlarla desteklenmiş olduğu yine tahminler arasında.

Huawei P9'un tasarım şablonu sızdırıldı

Telefonun arka kısmında ise çift kamera ve çift LED flaş karşılıyor. Huawei tarafından uzunca bir süre çift kamera ile bir amiral gemi çıkartma amacı vardı. Nitekim geçtiğimiz senelerde de çift kameralı telefonları olmuştu.

3.5mm jack, hoparlör ve microUSB girişinin alt tarafta olduğu görülen Huawei P9’un üst tarafında herhangi bir şey bulunmuyor. Ancak telefonun alt kısmındaki microUSB girişinin yönü belirtilmemiş oluşu akıllara “USB Typ-C’li bir konnektör mü kullanılıyor?” sorunuzu getiriyor.

Tasarım olarak daha zarif olacağı tahmin edilen Huawei P9’un yan taraflarına bakıldığında hem ön yüzeyin hemde arka yüzeyin Galaxy Note 5’in arka ve Galaxy edge+’ın ön yüzeyi gibi kavis yaptığı görülüyor.

Görülen o ki Huawei tasarımı bir çok firmanın (HTC, Samsung, Apple) telefonlarının tasarımsal detaylarından esinlenerek ortaya oldukça güzel bir telefon ortaya koymuş (telefon görselde ki gibiyse).

Umarız ekran kasa oranı ve fiyat konusunda da makul diyebileceğimiz bir seviyeden çıkar. Zira Huawei Mate 8 ülkemizden oldukça yüksel bir fiyattan satışa çıkacağı konuşuluyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin