Ana Sayfa Haber Huawei Talkband...

Huawei Talkband B2

Ana Sayfa Haber Huawei Talkband...

Huawei Talkband B2

Huawei Talkband B2

Huawei Talkband B2

Huawei’nin üst seviye Talkband B2 bilekliği gerek malzeme kalitesi gerekse tasarım olarak öne çıkıyor.Geçen sene çıkardığı Talkband B1 bilekliği ile ilk seriyi başlatan Huawei, bu senede üstüne geliştirmeler yaparak çok daha iyi bir cihaz ortaya koymuş.

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Talkband B2 metal kasası ile premium bir bileklik olduğunu söyleyebilir.Genellikle alışık olduğumuz plastik bilekliklerin aksine Talkband B2 metal gövdesi ile üst seviye bir cihaz olduğunu belli ediyor.3 farklı renk seçeneğine (siyah, gümüş, altın) sahip olan cihaz plastik, deri ve metal gibi birçok kayış seçenekleri de mevcut.

Genel olarak cihaz hayatımızı düzenlemeye yardımcı olan ve telefonlarla eşlenik olarak çalışan bir ek cihaz diyebiliriz.Günlük kullanımımıza göre tasarlanan cihazda adım sayar, kalori hesaplama, uyku takibi ve telefon görüşmesi gibi özelliklere sahip.Bileklik, bluetooth üzerinden telefonla eşlenik olarak çalışarak haftalık/aylık olarak yaktığımız kaloriyi, attığımız adım sayımızı vs. takip edebiliyoruz.

Huawei Talkband B2’yi diğer bilekliklerden ayıran en büyük özelliği cihazın bir bluetooth kulaklık gibi kullanılabilmesi.2 adet mikrofonun bulunduğu bilekliğin gövdesi altında kulaklığa sahip olan bileklik yerinden çıkartılıp bluetooth kulaklık gibi kullanılabiliyor.

Ses kalitesi konusunda oldukça iddialı olan firma, tanınmış bluetooth kulaklıklar ile yapılan karşılaştırmalarda Talkband B2 çok daha iyi sonuçlar verdiğini söylüyor.Ses seviyesi arttırılan ve sesin kalitesinin geliştirilmiş olduğunu söyleyebiliriz.Pil tarafında da yapılan geliştirmeler ile Talkband B2’yi kulaklık olarak 6 saat kullanılabildiğinin altını çizen Huawei 12 saat de bekleme süre sunduğunu bildiriyor.

Aktivite takibi üzerinde oldukça uğraşan Huawei bileklik üzerinde 6 yönlü akselerometre ile adımlarımı çok hada iyi bir şekilde sayabildiğini söylüyor.Diğer bileklerde 3 akselerometre’nin bulunduğu ve bunların adımları doğru sayamadığı gibi günlük hayatta yaptığımız diş fırçalama veya klavyeyle yazı yazma gibi kolumuzu hareket ettirdiğimiz durumları adım olarak algıladığını dile getirdi.

IP57 sertifikasına sahip olan Talkband B2 suya ve toza karşı dayanıklı. Huawei’nin verdiği değerlere göre cihazın 95mA kapasiteli bataryaya sahip olduğunu ve bataryayı tamamen 1.5 saatte şarj edilebildiğini söyleyebiliriz.

0.73 inç, 128×88 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip olan bilekliğin ekranı ne yazık ki siyah beyaz.Bu ekranın pil tarafında oldukça fazla kazanıma sahip olsa da siyah beyaz ekran cansız görünecektir.Oldukça basit bir menü dizilimine sahip olan bileklik, Huawei’nin geliştirdiği bir işletim sistemi kullanılıyor. Android 4.0+ ve ISO 7.0+ üzerinde çalışan Talkband B2 yalnızca kendi cihazlarına veya yalnızca android cihazlara özel yapmayıp bütün cihazın kullanıcı kitlesini azaltmamış.

Ayrıca bilekliğin 3 farklı boyut seçeneğine sahip olacağını ve bunları kulak ve kafa yapınıza göre istediğinizi tercih edebileceğinizi söyleyebilir.Nisan ayında çıkması birçok ülkede satışa çıkan Talkband B2 Türkiye’ye ise Haziran-Temmuz ayları gibi geleceği söyleniyor.Fiyat olarak da kullanılan malzeme, tasarım ve donanım göz önünde bulundurduğumuzda Talkband B2’nin biraz tuzlu bir fiyatlandırma ile satışa çıkacağını söyleyebiliriz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin