Huawei Watch 3 Serisi, HarmonyOS, eSIM, 3 Günlük Pil İle Tanıtıldı

Huawei Watch 3 Serisi, HarmonyOS, eSIM, 3 Günlük Pil İle Tanıtıldı

Huawei Watch 3 Serisi, HarmonyOS, eSIM, 3 Günlük Pil İle Tanıtıldı

Huawei Watch 3 Serisi, HarmonyOS, eSIM, 3 Günlük Pil İle Tanıtıldı

Huawei‘nin uygun bir akıllı saat piyasaya sürmesinden bu yana dört yıl geçti. GT serisinin yetenekleri sınırlıdır. Ama nihayet burada ve ilk HarmonyOS 2.0 cihazlarından biri.

Aslında iki model var. Huawei Watch 3 ve Watch 3 Pro. ikincisi farklı bir gövdeye (birinci sınıf malzemelerle yapılmış) ve daha iyi pil ömrüne sahip. Temel modelle başlayacağız.

Huawei Watch 3

Bu nesil, sağdaki üst düğmenin yerini alan 3D dönen bir tepeye sahiptir. Huawei, bunun, aynı zamanda hava koşullarına dayanıklı olan kullanıcı arayüzünde gezinmek için sezgisel bir yol sağladığını savunuyor – dokunmatik ekranların aksine ıslak ve hatta eldivenli ellerle çalışıyor.

Bir diğer öncelik ise ekranın etrafındaki çerçeveyi mümkün olduğunca daraltmaktı. 1.43” AMOLED panel, şirketin önceki saatlerinden biraz daha büyük, ancak yine de aynı balo sahasında. Çok parlak ve 1.000 nit’e ulaşabiliyor ve piksel yoğunluğunu 326 ppi’de tutuyor.

Ekran güçlendirilmiş camla korunuyor, saat gövdesi yüksek kaliteli çelikten ve arkası seramikten yapılmış. Huawei, saat için birkaç farklı tasarım yarattı: Active (silikon kayışlı), Classic (deri kayış), Elite (metal kayış) ve Classic (Milan kayışı).

Arkadaki sensör paketi, beklenen kalp atış hızı ve kan-oksijen (SpO2) izleyicilerini ve aynı zamanda bir cilt sıcaklığı sensörünü içerir. Bunlar 24 saat çalışır, saat ayrıca sağlık sorunlarını tespit etmenize yardımcı olabilecek 7/24 stres ve uyku izleme özelliğine sahiptir.

Huawei Watch 3 tek başına da kullanılabilir. Bir eSIM’e sahiptir, bu da ona aramaları işleyebilen bir 4G veri bağlantısı sağlar, elbette, aynı zamanda Huawei Music’ten bazı melodileri aktarır ve Bluetooth kulaklıklarınıza gönderir. İlginç bir şekilde, görüntülü aramalar da destekleniyor, ancak yerleşik kamera olmadan biraz tek taraflı olacaklar.

Huawei, AppGallery’yi saate getirdiği için gurur duyuyor. Bu, HarmonyOS uygulamalarını akıllı telefona ihtiyaç duymadan doğrudan saatinize indirip kurabileceğiniz anlamına gelir. Şirket, yazılımlarını yeni platforma getirecek olan Çin dışından birkaç geliştiriciyle zaten ortaklık kurdu.

Çok sayıda uygulamayla uğraşacağınız için, kullanıcı arayüzü artık bir ızgara başlatıcıya sahip. Kaydırabilir ve yakınlaştırabilirsiniz; bu, ihtiyacınız olan uygulamayı bulmanın bir listede gezinmekten daha hızlı bir yoludur.

Standart modda pil ömrü, 4G etkinken 3 gündür ve bu, uygun bir akıllı saat için oldukça iyidir. SpO2 izleme, 14 egzersiz modu, Bluetooth araması ve hatta hareketli saat yüzleri gibi önemli işlevleri etkinleştirirken pili 14 güne kadar uzatabilen Ultra Uzun Ömürlü Modu etkinleştirebilirsiniz.

Egzersiz modlarından bahsetmişken saat, 17 profesyonel egzersiz modu (dış mekan ve iç mekan) dahil olmak üzere 100’den fazla modu destekler. Yaralanmanız durumunda bir SOS göndermek için eSIM bağlantısını kullanabilen düşme algılama özelliği vardır.

Huawei Watch 3 PRO

Huawei Watch 3 Pro one daha klasik bir görünüme sahip, bu nedenle ekranın çevresinde bir çerçeve var. Bahsettiğimiz gibi, Pro’yu diğerlerinden ayıran malzeme ve pil ömrü ile ekstra bir özelliktir.

Saat gövdesi titanyumdan yapılmıştır (yine arka seramik), ekran safir camla korunmaktadır. Pil ömrü, 4G etkinken 5 güne ve Ultra Uzun Ömürlü modda 21 güne çıkar.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin