Ana Sayfa Haber Huawei Watch...

Huawei Watch Özellikleri

Ana Sayfa Haber Huawei Watch...

Huawei Watch Özellikleri

Huawei Watch Özellikleri

Huawei Watch Özellikleri

Huawei’nin akıllı saat piyasasında ki ilk cihazı olan Huawei Watch, tasarım ve malzeme kalitesi ile oldukça dikkat çekici bir cihaz olmuş.Akıllı saatlerde daha çok dikdörtgen ve kare biçimlerindeki ekranların kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilmediğini anlayan Huawei, akıllı saatini yuvarlak paslanmaz çelik kasa kullanarak klasik saat görünümü vermiş.

Huawei Watch 3 farklı renk seçeneği (Siyah, Günüş, Altın) ile gelecek. Google’ın geliştirdiği Android Wear işletim sistemi bulunan saat ne yazık ki şuan için Türkçe dil desteğine sahip değil.Heniz daha yeni bir işletim sistemi olan Android Wear tamamen oturmamış olması yanında bir çok dile destek vermiyor.Tabi ilerleyen günlerde akıllı saatlerin ve Android Wear işletim sisteminin yaygınlaşması ile Türkçe dil desteği gelecektir.

1.4-inç, 400×400 piksel çözünürlüğün AMOLED ekrana sahip olan Huawei Watch, saatin çizilmeye ve darbelere karşı mukavemetini arttırmak için Safir Kristal kullanmış.Küçük ekranında sunduğu yüksek çözünürlük ile 286ppi gibi oldukça iyi bir değere sahip olduğunu söyleyebiliriz.Safir kristal ekran ile çizilmeye ve darbelere karşı oldukça dayanıklı olan saat  kristalin inceliği nedeniyle de güneş ışınlarını daha az kırmasını ve güneş altında ekranı çok daha iyi görünmesini sağlayacak.

Huawei Watch hayatımızı düzenlemeye yardımcı olan ve telefonlarla eşlenik olarak çalışan bir ek cihaz olarak da düşünebiliriz.Günlük kullanımımıza göre tasarlanan cihazda adım sayar, kalori hesaplama, uyku takibi ve telefon görüşmesi gibi özelliklere sahip.Saat, bluetooth üzerinden telefonla eşlenik olarak çalışarak haftalık/aylık olarak yaktığımız kaloriyi, attığımız adım sayımızı vs. takip edebiliyoruz.

Huawei Watch’da 1 adet kalp atış sensörü, 6 yönlü jiroskop ve akselerometre, barometre ve titreşim motoru bulunmakta.Kullanılan kap atış sensörünün diğer akıllı saatlerden çok daha gelişmiş olduğunu dile getiren Huawei 6 adet jiroskop ve akselerometre ile çok daha doğru aktivite takibi (adım sayma) yapabiliyor.

IP67 sertifikasına sahip olan saat suya ve toza karşı dayanıklı.Bu önemli zira saat sürekli kulumuz da olduğundan en basit elimizi yıkarken bile su sıçrayabiliyor. Bunun yalnızca Huawei Watch ile sınırlı kalmaması, diğer akıllı saat üreticilerinin de bu konu üzerinde çalışması lazım.

Özelleştirilebilme kısmında ise Huawei saatle birlikte olarak bir çok farklı kayış seçeneklerini tanıttı.Saate uygun bir çok kayışın bulunduğu seçenler arasında farklı malzemede imal edilmiş (Plastik, Deri, Çelik) kayışlar da tercih edilebilir.Ayrıca saati evrensel kayış mekanizmasına sahip olmasından dolayı da herhangi bir kayışı saatimize takabiliyoruz.

Cihazın donanımını ve özelliklerini merak edenler için aşağıdaki tabloya da bakabilirler.

Huawei Watch Özellikleri

Boyut:  42 mm daire çapı, 11.3 mm kalınlık
Renk:  Gümüş, Siyah, Altın
Ekran:  1.4-inç, 400×400 piksel çözünürlüğün AMOLED, Safir Kristal ekran koruması
İşlemci (CPU):  Qualcomm APQ8026 1.2GHz
Hafıza:  512MB RAM / 4GB ROM
Bağlantılar:  Bluetooth 4.0/4.1
Sensörler:  Jiroskop + Akselerometre, PPG (Kalp/Nabız atış sensörü), Barometre, Titreşim Motoru
Batarya:  300mAh

 

Fiyat olarak resmi bir açıklama yapılmasa da saat, gerek malzeme kalitesi gerek tasarımı ve gerekse donanımı ile üst seviye bir cihaz olmasında dolayı fiyatı şuan satılan Android Wear işletim sistemli saatlerden pahalı olacağını söyleyebiliriz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin