iFixit Tamir Edilebilirlik Raporu

iFixit Tamir Edilebilirlik Raporu

iFixit Tamir Edilebilirlik Raporu

iFixit Tamir Edilebilirlik Raporu

iFixit yeni çıkan mobil cihazların (telefon, tablet, utlrabook, akıllı saat) içini açarak tamir edilme konusunda belirli kriterle ile değerlendirip puanlama yapan bir web sitesi.Bu puanlamaya “Tamir Edilebilirlik” raporu da denir.

Genel olarak bir cihazı açarken yaşanılan zorlukları ve kolaylıkları belirleyerek puanlama ona göre yapılıyor.Belki bizim günlük hayatta işimize yaramasa da hatırı sayılır değerlendirme olduğundan cihazın teknik özelliklerine dahil ettim.

Ayrıca cihazın nasıl açıldığını da püf noktaları ve resimlerle birlikte anlatarak cihazı açmak isteyenlere yardımcı oluyor.Özellikle pil değiştirme, kamera modülünü değiştirme veya hoparlör modülünü değiştirme gibi işlemler için para vermek istemeyen kullanıcılar için oldukça yararlı.

Telefonunuzu kendiniz tamir etmek istiyorsanız fakat malzemeniz yoksa sitede tamir seti de satılmakta.Ayrıca telefonunuzun herhangi bir değiştirilebilir parçası bozulduğunda bozulan parçayı satın alabilirsiniz. Son olarak sitenin Türkçe dil desteğininde olduğunu bildirelim.

Siteye Buradan erişebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin