Ana Sayfa Haber İlk Microsoft...

İlk Microsoft Markalı Telefon

Ana Sayfa Haber İlk Microsoft...

İlk Microsoft Markalı Telefon

İlk Microsoft Markalı Telefon

İlk Microsoft Markalı Telefon

Microsoft Nokia’yi satın aldıktan sora anlaşma gereğince 1 yıl Noka markasını kullanım hakkında sahipti.Bu 1 yıllık süre geçen günlerde dolmuş ve Microsoft kendi telefon markasını açıklamıştı. Bu gün Microssof, Microsoft Lumia 535 adlı yeni giriş seviye telefonunu tanıttı.

Microsoft Lumia 535’i diğer Lumia’lardan ayıran asıl özelliği bu telefonun Microsoft markası altında üretilen ilk telefon(İlk Microsoft Markalı Telefon) oluşu.Genel olarak donanımın muhafazakar tutulduğu telefonda tasarım olarak da üzerine çok gidilmemiş.Klasik Lumia cihazlarının tasarım çizgilerine sahip telefon yine bir çok renk seçeneği ile gelecek.

Donanım olarak Qualcomm Snapdragon 200 işlemcisine sahip olan telefon 1024 MB RAM ve 8 GB arttırılabilir hafızaya ile geliyor.Sistem belleği ve hafıza olarak yeterli bir seviyede sayılan cihazda keşke Snapdragon 400 kullanılsaymış.

5.0 inç, 540 x 960 piksel çözünürlüğe sahip bir akran kullanılmış.Donanım göz önüne alındığında iyi bir tercih yapılmış diyebiliriz.Yalnız 5.0″ in cihazın ppi (inç başına düşen piksel sayısı) değerinin düşük olduğundan kullanıcılar için sıkıntı yaşatabilir.

Ön tarafta ve arka tarafta 5 Megapiksel kamera kullanılmış.Özellikle ön tarafta da 5 Megapiksel büyüklüğünde yüksek diyebileceğimiz ve üst seviye bazı telefonlarda bile göremediğimiz bir kamera sensörünün kullanılması hem üreticiler, hemde kullanıcılar tarafından artık ön kameranın da arka kamera kadar önemli bir konumda olduğunun bir göstergesi.

Cihazda 1905 mAh kapasiteye sahip pile ile donanım göz önüne alındığında 1 günü rahatlıkla çıkartacaktır.Ayrıca pilin değiştirilebiliyor oluşu ile gerektiği zaman yedek pili kullanarak ihtiyaçlarınızı görebilirsiniz.Son olarak cihazda NFC ve 4G yok.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin