Ana SayfaHaberInstagram...

Instagram Güvenlik Önlemleri İle İlgili Yeni Özellikler Kazanıyor

Instagram Güvenlik Önlemleri İle İlgili Yeni Özellikler Kazanıyor

Instagram Güvenlik Önlemleri İle İlgili Yeni Özellikler Kazanıyor

Instagram Güvenlik Önlemleri İle İlgili Yeni Özellikler Kazanıyor

Instagram, platformunu genç kullanıcılar için daha güvenli hale getirmek için gençler ve yetişkinler arasındaki etkileşimleri sınırlayan yeni politikalar getiriyor. Uygulama, yetişkinlerin kendilerini takip etmeyen gençlere doğrudan mesaj göndermesini yasakladı ve “potansiyel olarak şüpheli davranışlar sergileyen” yetişkinlere DM gönderdiklerinde gençlere gösterilecek “güvenlik uyarıları” sunuyor.

Güvenlik bilgi istemleri, genç kullanıcılara kendileriyle mesajlaşan yetişkinleri bildirme veya engelleme seçeneği sunar. Bilgi istemleri, genç kullanıcılara mesajlara yanıt verme konusunda baskı hissetmemelerini ve “tanımadığınız biriyle fotoğrafları, videoları veya bilgileri paylaşırken dikkatli olmalarını” hatırlatacaktır.

Instagram‘ın moderasyon sistemleri yetişkin kullanıcıların şüpheli davranışlarını tespit ettiğinde bildirimler görünecektir. Şirket, bu sistemlerin nasıl çalıştığına dair ayrıntıları paylaşmıyor, ancak bu tür şüpheli davranışların “18 yaşın altındaki kişilere çok sayıda arkadaş veya mesaj isteği” göndermeyi içerebileceğini söylüyor Facebook’un sahibi olduğu Instagram, bu özelliğin bu ay bazı ülkelerde (hangisi olduğunu belirtmedi) ve küresel olarak “yakında” kullanıma sunulacağını söylüyor.

Instagram ayrıca, bir hesaba kaydolduğunda birinin yaşını tespit etmeye çalışmak için yeni “yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojisi” geliştirdiğini söylüyor. Uygulama resmi olarak kullanıcıların 13 yaşında veya daha büyük olmasını gerektirir, ancak kişinin yaşı hakkında yalan söylemek kolaydır. Şirket, “bunun olmasını önlemek için daha fazlasını yapmak” istediğini söyledi, ancak yeni makine öğrenimi sistemlerinin bu soruna nasıl yardımcı olabileceği konusunda herhangi bir ayrıntıya girmedi.

Instagram’a kaydolan yeni genç kullanıcılar da artık profillerini gizli tutmaya teşvik edilecek. Yine de genel bir hesap oluşturmayı seçerlerse, Instagram onlara daha sonra “özel bir hesabın avantajlarını vurgulayan ve ayarlarını kontrol etmelerini hatırlatan” bir bildirim gönderecektir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin