Ana SayfaHaberInstagram,...

Instagram, TikTok Benzeri Düet Özelliği Olan Remix’i Test Ediyor

Instagram, TikTok Benzeri Düet Özelliği Olan Remix’i Test Ediyor

Instagram, TikTok Benzeri Düet Özelliği Olan Remix’i Test Ediyor

Instagram, TikTok Benzeri Düet Özelliği Olan Remix’i Test Ediyor

Instagram, reels için bir “Remix” seçeneği üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların videolarını başkalarıyla eşleştirmelerine olanak tanıyan TikTok‘un Düet özelliğine benzer. Instagram şimdi remix seçeneğini uygulamadaki belirli kullanıcılarla test ediyor.

Yeni Instagram Reels remix özelliği Twitter kullanıcısı Valerio tarafından fark edildi ve daha sonra sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından paylaşıldı. Paylaşılan ekran görüntülerine bağlı olarak, bir Reels üzerindeki üç noktalı simgeye dokunarak erişilebilen menüde remix seçeneği mevcuttur. Mevcut seçenekler arasında “Bu Reels Yeniden Düzenleyin” yazan bir seçenek çıkacakk. Buna dokunmak, söz konusu Reel’i yeniden karıştırmak için yeni bir ekran açacaktır. Instagram orijinal Reels ve yan yana oluşturduğunuz reelsleri gösterir. Reels için düzenleme araçları da bu remiks seçeneğinde mevcuttur.

Social Media Today tarafından yayınlanan bir rapora göre, bu özellik geçen yıl Ekim ayından bu yana test ediliyor. İlk olarak, aracın tanıtımının ekran görüntüsünü paylaşan uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi tarafından tespit edildi. Bir Reel’i remikslemenin temelleri dışında, giriş, remix yaratıcılarının Reel’inizi remikslerinin bir parçası olarak indirebileceklerini de belirtir. Instagram ayrıca, kullanıcılara Reels için video yeniden düzenlemeyi devre dışı bırakma seçeneği de sunacak.

Görünüşe göre Instagram bu özelliği seçkin kullanıcılarla test ediyor. Bir Mikrodaki menü düğmesine dokunarak mesaj alıp almadığınızı kontrol edebilir ve remix seçeneğine bakabilirsiniz. Instagram‘ın bunu resmi olarak başlatması şaşırtıcı olmayacak çünkü Reels‘ı zorlamak için çalışıyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin