Ana SayfaHaberİnstagram...

İnstagram Yeni İşlevsel Özellik Sunmaya Devam Ediyor! İşte Ayrıntılar

İnstagram Yeni İşlevsel Özellik Sunmaya Devam Ediyor! İşte Ayrıntılar

İnstagram Yeni İşlevsel Özellik Sunmaya Devam Ediyor! İşte Ayrıntılar

İnstagram Yeni İşlevsel Özellik Sunmaya Devam Ediyor! İşte Ayrıntılar

Instagram, kullanıcılarına yardımcı olabilecek özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Instagram küresel bir platform olduğundan ve bu uygulamanın arkasındaki ana fikir insanları birbirine bağlamaktır. Kullanıcılarının bu engeli aşmasına yardımcı olmak için Instagram, ilk olarak gönderiler için bir “çeviriyi gör” seçeneğini sundu. Alessandro Paluzzi‘ye göre artık bu çeviri özelliği Instagram‘ın hikayeleri için de geçerli olacak.

Hikayeleri çevirme fikrinin bu yılın başında tanıtılan Caption Sticker özelliği ile geldiğine inanılıyor. Bu altyazı çıkartma özelliği, altyazı oluşturmayı daha kolay hale getirdiği ve hızlı bir şekilde kullanılabildiği için herkes tarafından beğenildi. Çıkartma, Instagram‘ın Story’de yayınlanacak videonun bir metin versiyonunu yazmasına yol açacak hikayeye eklenir. Sadece bu değil, kullanıcı yazı tipini ve yazı tipi boyutunu ayarlayarak daha da hoş hale getirebilir. Yeni özellikten ilk kez twitter sayfasında bahseden Matt Navarra‘nın gösterdiği gibi sonuçlar tam olarak doğru olmayabilir. Gönderdiği videoda, transkripsiyon sürecinin tam olarak doğru olmamasına neden olan bazı hatalar vardı. Ancak, hikayenin ne hakkında olduğunu anlamak için herkese yardımcı olmak için yeterliydi.

Bu yeni altyazı özelliği yalnızca farklı ülkelere mensup insanlar için kullanışlı değildi. İşitme sorunlarıyla uğraşanlara da yardımcı olabilir. Bu tür bir özellik fikri Instagram‘da yeni olsa da Zoom, YouTube ve hatta Twitter gibi diğer uygulamalar da üzerinde çalışıyor. Dünyanın her yerinden kullanıcılardan olumlu yanıt aldıktan sonra, Instagram daha fazlasını sunmak için sabırsızlanıyor gibi görünüyor. Bu, Facebook‘un sahip olduğu uygulamanın normal resimler için de benzer bir özellik sunmaya karar vermesinin nedeni olabilir. Daha önce sadece videolar için geçerliydi ancak yeni çeviri özelliği hikayenin türüne bağlı değil, sadece çeviri kısmında çalışacak.

Özelliğin ayrıntıları henüz açıklanmadı, ancak şimdilik bu özelliğin çok yakında kullanıma sunulacağı açık.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin