Ana SayfaHaberInstagram'a...

Instagram’a Hikaye Taslakları Özelliği Geliyor

Instagram’a Hikaye Taslakları Özelliği Geliyor

Instagram’a Hikaye Taslakları Özelliği Geliyor

Instagram’a Hikaye Taslakları Özelliği Geliyor

Instagram, Hikayeler için yeni bir özellik duyurdu. Kullanıcılar yakında Instagram Hikayelerini taslak olarak kaydedebilecek ve daha sonra gönderebilecek. Instagram zaten gönderiler ve reels gibi diğer ürünleri için taslaklar sunuyor, ancak Hikayeler için bu özellik mevcut değilldi.

Instagram, hikaye taslaklarının lansmanını Twitter‘dan duyurdu. Bu özellik kendinden açıklamalıdır, burada kullanıcılar hikayelerinin bir taslağını kaydedebilir ve daha sonra Instagram‘da yayınlamaya devam edebilirler. Instagram Hikayelerinin platformun en başarılı ürünü olduğu düşünüldüğünde, insanların hikaye taslaklarını kaydetmeleri oldukça kullanışlı olabilir.

Bu lansman için resmi bir tarih bulunmamakla birlikte, Alessandro Paluzzi tarafından tespit edildiği üzere şu anda test aşamasındadır. Bir hikayeyi göndermeden kapattığınızda taslak seçeneği görünecektir. Silme, taslak kaydetme veya işlemi iptal etme seçenekleriniz olacak. Kaydedilmiş taslaklarınız, telefonunuzdaki fotoğraf ve videolarınızın göründüğü bölümde görünecektir.

Şu anda, kullanıcılar Instagram Hikayelerini telefonlarına indirerek kaydedebilirler. Bu şekilde istedikleri zaman yükleyebilirler. Ancak bu, tekrar kullanmak isterlerse hikayenin tamamlanmasını gerektirir. Taslaklar, kaldığınız yerden devam etmenize yardımcı olacak ve süreci kolaylaştıracaktır.

İlgili haberlerde Instagram, Hikayelerde yeniden paylaşılan yayınlara etiket ekleme özelliğini de test ediyor. Bu, insanları besleme yayınlarını yeniden paylaşmaktan caydırmanın bir yolu gibi görünüyor. Ayrıca bazı pazarlarda yeniden paylaşmayı tamamen devre dışı bıraktı.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin