Intel RealSense Teknolojisi ve Özellikleri

Intel RealSense Teknolojisi ve Özellikleri

Intel RealSense Teknolojisi ve Özellikleri

Intel RealSense Teknolojisi ve Özellikleri

Intel RealSense teknolojisi Intel’in uzun zamandır üzerinde çalıştığı ve gelecekte günümüzün dokunmatik panelleri gibi hayatımızın çok önemli bir bölümünü oluşturacağına inandığı bir teknoloji.

Genel olarak teknoloji bir cihazın üzerinde bulunan birden fazla kamera ile 3d alan derinliği ve mesafe ölçen kameralar ile sağlanıyor.Kameralardan gelen bilgileri özel bir algoritma ile işleyip hareketleri veya nesneleri çok rahat bir şekilde algılayabiliyor.

Bu teknoloji sayesinde nesneleri taratıp 3 boyutlu bir izlenime kavuşturabiliriz.Yalnızca nesne olarak değilde, çekilen fotoğraf veya videolarda çok farklı şeyler yapılabilir.Gelecekte evlerimizde kullanılması beklenen 3d yazıcıların hızlı bir şekilde yaygınlaşmasına neden olabilir.

Intel RealSense teknolojisini oyunların vazgeçilmez bir parçası haline getirmeyi hedefliyor. 3d tarama özelliği ile ellerin yaptığı harekete göre oyun oynatmayı amaçlıyor. İntel bu şekilde gerçek dünya ile sanal dünyayı birleştirmeyi, oyunlarla etkileşime girip bizim daha eğlenceleri vakit geçireceğimizi söylüyor.

Bir kişi ile video görüşmesi yaparken bile aynı yüz yüze konuşuyormuş gibi birbirimizi görebilmemize olanak sağlayacak.Uzaktaki sevdikleriniz, arkadaşlarınız ve iş ortaklarınızla sanal ortamda buluşup görüşmeler yapılabileceğiz.

Eğitim, öğretim ve günlük yaşamımızı hem kolay ve hızlı, hemde daha eğlenceli ve rahat hale getirecek Intel RealSense ilk olarak Dell Venue 8 7000 android tabletinde görücüye çıktı.Anlattıklarımızdan biraz daha uzak olan cihaz 3d kamera özellikleri ile diğer cihazlardan ayrılıyor.

Intel RealSense teknolojisini ve gelecekteki potansiyelini anlamak için Intel’in yayınladı ve RealSense teknolojisini anlatan videoya bir göz atalım.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin