Yavaş yavaş hayatımıza giren akıllı ayna panallerine yeni bir bakış kazandıran MUI, daha esnetik, interaktif akıllı ahşap panel olarak karşımıza çıkıyor. Gündelik olarak kullandığımız akıllı cihazlara farklı bir bakış açısı kazandıran akıllı ahşap, hem evin içinde şık bir dekorasyon hem de hayatı kolaylaştıran yetenekli bir kontrol paneli olarak kullanılabiliyor.

Japon girişimci Kaz Oki tarafından Kickstarter projesi olarak hayata geçen MUI, minimal evler için sade ve hayatı kolaylaştıran akıllı bir panel gereksiniminden ortaya çıkmış. Ekrana dokunulmadığı sürece ahşap bir dekor olarak görürne cihaz, dokunulduğunda ise mesaj alma/gönderme, haber takibi ve hava durumunu gösterimi yapan akıllı bir kontrol paneline dönüşüyor.

İnteraktif Akıllı Ahşap

Ev içinde içinde bağlı olan akıllı aydınlatma, termus, kilima gibi cihazların kortrolu de yapılabiliyor. Doğal tasarımıyla birlikte teknolojinin karmaşık ve stresli yapısına karşın doğal ahşam malzemesi ve yumuşak aydınlatması ile çok daha huzurlu bir ortam yaratılamasına olanak sağlıyor. Kiraz veya ceviz ağaçlarından üretilen cihaz, ortam modellemesine göre daha koyu olan kiraz malzeme veya açık olan ceviz ahşap tercih edilebilir.

Üzerinden mikrofon, hoparlör, Wi-Fi yongası ve güç kablosunun bulunup kendine özel uygulaması üzerinden koltrol ediliyor. Raspberry Pi platformunda gücünü alan MUI, 499 dolar bağış fiyatı ile Kickstarter’da destek bekliyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin