İnteraktif Akıllı Ahşap Panel; MUI

İnteraktif Akıllı Ahşap Panel; MUI

İnteraktif Akıllı Ahşap Panel; MUI

İnteraktif Akıllı Ahşap Panel; MUI

Yavaş yavaş hayatımıza giren akıllı ayna panallerine yeni bir bakış kazandıran MUI, daha estetik, interaktif akıllı ahşap panel olarak karşımıza çıkıyor. Gündelik olarak kullandığımız akıllı cihazlara farklı bir bakış açısı kazandıran akıllı ahşap, hem evin içinde şık bir dekorasyon hem de hayatı kolaylaştıran yetenekli bir kontrol paneli olarak kullanılabiliyor.

Japon girişimci Kaz Oki tarafından Kickstarter projesi olarak hayata geçen MUI, minimal evler için sade ve hayatı kolaylaştıran akıllı bir panel gereksiniminden ortaya çıkmış. Ekrana dokunulmadığı sürece ahşap bir dekor olarak görünen cihaz, dokunulduğunda ise mesaj alma/gönderme, haber takibi ve hava durumu gösterimi yapan akıllı bir kontrol paneline dönüşüyor.

İnteraktif Akıllı Ahşap

Ev içinde bağlı olan akıllı aydınlatma, termus, kilima gibi cihazların kontrolü de yapılabiliyor. Doğal tasarımıyla birlikte teknolojinin karmaşık ve stresli yapısına karşın doğal ahşap malzemesi ve yumuşak aydınlatması ile çok daha huzurlu bir ortam yaratılmasına olanak sağlıyor. Kiraz veya ceviz ağaçlarından üretilen cihazda, ortam modellemesine göre daha koyu renkte olan kiraz ahşabı veya açık renkte olan ceviz ahşabı tercih edilebilir.

Üzerinde mikrofon, hoparlör, Wi-Fi yongası ve güç kablosunun bulunup kendine özel uygulaması üzerinden kontrol ediliyor. Raspberry Pi platformunda gücünü alan MUI, 499 dolar bağış fiyatı ile Kickstarter’da destek bekliyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin