iPhone 13 Ön Tarafında Çift Kamera İle Gelebilir İşte Detaylar

iPhone 13 Ön Tarafında Çift Kamera İle Gelebilir İşte Detaylar

iPhone 13 Ön Tarafında Çift Kamera İle Gelebilir İşte Detaylar

iPhone 13 Ön Tarafında Çift Kamera İle Gelebilir İşte Detaylar

Apple iPhone 13 serisinin, Apple‘ın normal programına göre bu yıl Eylül ayı civarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. iPhone 12 serisinin lansmanı geçen yıl salgın ve küresel kilitlenmeler nedeniyle ertelendi. Aynı zamanda norm, iPhone 13‘ün nasıl görünebileceğine dair söylentiler dolaşıyor ve şimdiye kadar daha küçük bir çentik, daha büyük bir pil ve hatta 120Hz ekran yenileme hızıyla gelebileceğini biliyoruz. Diğer bazı söylentiler, iPhone 13‘ün arka yüzünde parmak izlerini daha az görünür kılan özel bir kaplama ile geleceğini öne sürdü. Şimdi, iPhone 13‘ün nasıl görünebileceğine dair bize daha iyi bir fikir veren, My Smart Price sayesinde bazı özel 3D renderlar var.

Bu görüntülere bakılırsa, Apple bu yıl iPhone’daki tasarımı değiştirmeyecek gibi görünüyor. Görüntüler, iPhone X ve ondan sonraki cihazlarda gördüklerimizle karıştırılmış eski bir iPhone 5 / iPhone 5S tipi tasarımı gösteriyor. iPhone 13’ün genel boyutu da 146,7 x 71,5 x 7,6 mm olarak belirlenmiş ve bu da mevcut iPhone 12 ile aynıdır.

Şimdi, ön taraftaki kamera için mevcut iPhone’larla aynı olan üç kesik olacak. Mevcut cihazlarda nokta projektör (FaceID için), kızılötesi kamera ve kamera için bir kesim vardır. Bu kesikler için olağan yerleşim – çentiğin solunda iki, kulaklık ortada ve diğeri çentiğin sağındadır. Yeni görseller, üç kesimin de yan yana yerleştirildiğini gösteriyor. Bu, Apple’ın bu sefer açıkça öne iki kamera koymak istemediği sürece neden böyle bir tasarım seçtiğini merak etmenize neden oluyor. Yeni renderlardaki kulaklık, bu kamera kesiklerinin hemen üstüne yerleştirilir.

Görüntüdeki çentik özellikle kalabalık görünüyor. Orada muhtemelen ortam ışığı sensörü, yakınlık sensörü vb. İçin tasarlanmış dördüncü bir kesme vardır. Bu noktada doğru tahmin yürütmek zor olsa da, aynı zamanda bir hoparlör de olabilir.

Renderlar, başka bir tasarım değişikliği de gösteriyor. Arka kameralar bir tarafa dikey olarak değil çapraz olarak yerleştirilmiştir. Ancak, Apple kameralar söz konusu olduğunda genel özellikleri değiştirecek gibi görünmüyor. Lensler için kare kamera modülünün her birinde ikişer ve biri flaş, diğeri gürültü önleyici mikrofon için olmak üzere ikişer tane olmak üzere dört kesik vardır. Kesintilerden geçerken, LiDAR sensörü iPhone 13’e de gidecek gibi görünmüyor, bu muhtemelen iyi çünkü Apple AR özelliklerini yalnızca Pro modelleri için ayırıyor olabilir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin