iPhone 13 Pro Maketi Sızdırıldı! İşte İddialar

iPhone 13 Pro Maketi Sızdırıldı! İşte İddialar

iPhone 13 Pro Maketi Sızdırıldı! İşte İddialar

iPhone 13 Pro Maketi Sızdırıldı! İşte İddialar

Japon sitesi Mac Otakara tarafından paylaşılan görüntüler, yaklaşan 6.1 inç iPhone 13 Pro‘nun daha küçük bir çentik ve yeniden konumlandırılmış kulaklık ve ön kameranın 3 boyutlu baskı modelini gösterdiğini iddia ediyor.

Görüntülere göre Apple, kulaklığı ekran çerçevesi içindeki çentiğin üst kısmına taşımayı planlıyor ve aynı tasarım değişikliğini gösteren MacRumors tarafından paylaşılan bir önceki fotoğrafla aynı hizaya geliyor.

Kasa üreticileri ve diğerleri arasında sık sık Apple‘ın resmi açılışından çok önce dolaşan sızdırılmış tasarım çizimlerine dayanan iddia edilen ‌iPhone 13‌ Pro modeli, aynı zamanda ön kameranın çentiğin sol tarafına geçtiğini de gösteriyor. çentiğin sağ tarafındaki mevcut konumu. MacRumors ile paylaşılan ‌iPhone 13‌ serisine ait olduğu iddia edilen ön cam panelin resimleri de kamera için çentiğin sol tarafında bir kesik gösteriyor.

Mac Otakara ayrıca yaklaşan ‌iPhone 13‌ Pro için çentiğin belirli boyutlarını paylaşarak çentiğin ne kadar küçüleceğini gösterdi. Model, iPhone 12 Pro ile karşılaştırıldığında, 2021 Pro iPhone‘un ‌iPhone 12 Pro‌ için 5,35 mm, yüksekliği 5,30 mm ve genişliği 34,83 ​​mm’den 26,80 mm olan bir çentiğe sahip olacağını öne sürüyor. Görsel olarak, çentik genişliği daha küçük olacak, ancak biraz daha uzun olacaktır.

TrueDepth sistemini ve çentiği ilk kez tanıtan ‌iPhone‌ X‘in piyasaya sürülmesinden bu yana daha küçük bir çentik hakkında söylentiler var. Apple, kulaklığın yeniden konumlandırılması ve ön kameranın yeniden konumlandırılması sayesinde çentiğin ayak izini azaltabilir. Azaltılmış çentik dışında, Macotakara tarafından paylaşılan görüntüler, arka kamera veya ‌iPhone‌ tasarımının diğer yönlerinde hiçbir değişiklik göstermiyor.

Tasarım değişikliklerinden yoksun olsa da, ‌iPhone 13‌‘ün bazı önemli yeni özelliklerle geldiği söyleniyor. Üst düzey ‌iPhone 13‌ Pro ve ‌iPhone 13‌ Pro Max‘in ProMotion 120Hz ekranla geldiği söyleniyor ve tüm serinin daha hızlı bir A15 yongası, geliştirilmiş kameralar ve mat siyah dahil yeni renklere sahip olması bekleniyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin