iPhone 5se görüntüsü sızdırıldı

iPhone 5se görüntüsü sızdırıldı

iPhone 5se görüntüsü sızdırıldı

iPhone 5se görüntüsü sızdırıldı

iPhone 5se görüntüsü geçtiğimiz günlerde de sızdırılmış ve tasarımın aşağı yukarı nasıl bir şey olacağı anlaşılmıştı. Ancak bugün gelen iPhone 5se görüntüsü kutu ile birlikte çekilmiş.

Gelen bilgiler ile uyuşan görüntüde, telefonun 4-inç olduğu, ön tarafta TouchID (parmak izi okuyucu) olduğu ve ekranın 2.5D (köşeleri oval ve çıkıntılı) olduğu görülebiliyor.

Yine sızdırılan bilgilere göre telefonda 8 Megapiksel arka kamera, A9 yonga seti (iPhone 6s’de bulunan işlemci) ve 1 GB RAM ile geleceği bildiriliyor.

iPhone 5se görüntüsü sızdırıldı

iPhone 5se görüntüsü sızdırıldı

Eski iPhone 5s tasarımının revize edilmiş hali olan iPhone 5se, genel olarak tasarım çizgilerini iPhone 5s’den almış olsa da, yumuşak köşeli çerçevesi ve 2.5D camı ile iPhone 6 tasarımını da içinde barındırıyor.

Telefonun gerçekten bu tasarımla veya bu isimle geleceği kesin değil ancak 5 aya yakın sızdırılan görseller ve telefonun isminin bu şekilde olduğunu gösteriyor.

22 Mart’da tanıtılması beklenen telefonun yanında yeni iPad Pro ve  yeni iPad Air 3’ün de tanıtılması bekleniyor.

9 YORUM

    • Bence bu saatten sonra iphone 5 alma. Onun yerine iphone 5se ye bak. 1300 TL ye aklıma bir telefon gelmiyor ancak iphone kadar hızlı ve kaliteli olarak Huawei Nexus 6p nin 2. ellerine bakmanı tavsiye ederim.

  1. Fifa 14 Gibi oyunlarda real racing gibi grafikli oyunlarda aşırı ısınma yada kasma oluyormu admin bilgin varmi birde ios larda ram kullanimi nasil genelde 1 gb ram miktari yeterli oluyormu

    • Grafik ağırlıklı oyunların hepsinde ısınma olur o konuda biri 1 saat sonra ısınır, biri 20 dakika sonra. Takılma sorunu çok fazla yaşanmaz ancak telefon yine ısınacaktır. Android’de ki gibi 10 dakika da olmaz ama 30 dakika da illa ısınır. RAM konusuna gelecek olursak. Eğer Safari de çok fazla sekme açmaz, arka planda çok fazla uygulamayı açık tutmaz isen bir problem olmaz. Zaten şuan için RAM multitaskin için oldukça mühim. Onun dışında doğrudan etkilediği bir alan yok. Yani telefonu rahat bir şekilde kullanırsın ama arka planda çok fazla uygulama veya sekme açmazsan telefon akıcılığından bir şey kaybetmez..

    • IOS tarafında da var da çekirdek sayısı ve frekansı düşük olduğu için biraz daha geç ısınıyor. Eğer IOS lu bir cihaz istiyorsanız iPhone 5se’yi de öneririm. Temiz bir 2. el bulabilirseniz 1600-1500 TL arası kaçırmayın. Donanımı oldukça güçlü bir cihaz.

    • Ence alınmaz. 1300-1400 TL’ye 2015 model orta/üst seviye telefonlar geliyor. Çok mantıklı değil ama illa da IOS istiyorsan orası başka. Zaten tek çaren var o tarafta. Ama Android tarafında çok daha fazla seçenek mevcut.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin