Ana Sayfa Haber iPhone 6s...
Ana Sayfa Haber iPhone 6s...

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı – Fotoğrafları

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı – Fotoğrafları

Sonbahar ayların lansmanının yapılması beklenen yeni Apple amiral telefonu iPhone 6s Gövdesi sızdırıldı. iPhone 6 ile aynı tasarım çizgileri ile gelen iPhone 6s dış görünüşten ziyada telefonun içinde ve donanımında çeşitli güncellemeler yapılmışa benziyor.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 6s in ekranının basınca duyarlı olacağı, ve parmağımızla ekrana yaptığımız farklı kuvvetteki baskılar ile farklı işlemler yapacağı sızdırılmıştı. Apple ın birkaç cihazlarında gördüğümüz bu teknolojinin yeni amiral gemi telefonu olacak iPhone 6s de görmek bizi çok fazla şaşırtmayacak.Yalnız bu yazımızda telefonun donanımından ziyade dış gürünüşü hakkında bir açıklama yapacağız.

[ads1]

iPhone 6 ile Aynı Kalınlık/Genişlik ve Tasarımda

iPhone 5’den 5s’e geçişine benzeyen yeni iPhone 6s, iHpne 6 da kullanılan kasayla aynı kasayla gelecek (Çok az farklılık olabilir).Yakından incelenip delik sayılarına da bakıldığında iPhone 6 daki kasadan hiçbir farkı gözümüze çarpmıyor. Tasarımda bir değişikliğe gitmeyen Apple peki neyle kullanıcılarının ilgisini çekecek? Apple iPhone 5s de olduğu gibi tasarımda radikal bir değişiklik yapmayarak müşterilerini çekmek için parmak izi sensörüne benzer, cezbedici bir özellik ile iPhone 6s’ tanıtılacağı düşünülüyor. Bu özelliklerin ise basıncı algılayabilen ekran teknolojisi, 2 GB RAM ve telefonun işlem gücü ile telefonu vurgulayacaklar.

Farklı Montaj Noktaları

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı_3 iPhone 6s Gövdesi, iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı, iPhone 6s sızıntı görseli, iPhone 6s görselleri sızdırıldı, iPhone 6s kasası sızdırıldı, iPhone 6s, iPhone, iPhone 6s sızıntı

iPhone 6 ile aynı tasarımda olmasına rağmen telefonun içindeki baskı devrelerin ve telefonda dahili olarak kullanılacak bileşenleri (hoparlör, ahize vs) montaj noktalarında iPhone 6s çerçevelerinde belirgin olarak görünüyor.Buda sızdırılan bu görüntülerin iPhone 6s e ait oldukları ihtimalini güçlendiriyor.

Çift Sensörlü Kamera Bulunmuyor

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı_10 iPhone 6s Gövdesi, iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı, iPhone 6s sızıntı görseli, iPhone 6s görselleri sızdırıldı, iPhone 6s kasası sızdırıldı, iPhone 6s, iPhone, iPhone 6s sızıntı

Uzun süredir iPhone 6s de olacağı konuşulan Toshiba üretimli çift sensörlü kamera modülüne ait hiçbir işaret göremiyoruz. Telefonun arkasında 1 kamera sensörüne, Çift LED flaşa ve bir adet mikrona ait delikler görünüyor. Yine söylentiler arasında kamera sensörlerinin çok daha gelişmiş, yüksek çözünürlüğe sahip olacağı konuşuluyor ancak bunu şuan için anlayamıyoruz.Kamera sensörü biraz büyümüş olabilir ama bunu birkaç fotoğraftan çıkartmak oldukça zor.

Aynı Kalın Anten Çizgileri

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı_11 iPhone 6s Gövdesi, iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı, iPhone 6s sızıntı görseli, iPhone 6s görselleri sızdırıldı, iPhone 6s kasası sızdırıldı, iPhone 6s, iPhone, iPhone 6s sızıntı

iPhone 6 ile oldukça eleştirilen ve tasarımı olumsuz etkileyen oldukça kalın anten çizgileri iPhone 6s le de devam ediyor. iPhone 6s ile anten çizgilerinin çok daha fazla inceltileceği ve belkide olmayacağı konuşulurken aynı olduğu gibi görmek bizi oldukça şaşırttı. Tasarımda düzeltilmesi beklenilen en büyük şey olan anten çizgileri için Apple yine hangi bahanenin arkasında duracağını merak ediyoruz doğrusu.

[ads1]

Aynın Hoparlör ve Bağlantı Girişleri

telefonun alt kısmında yine bir değişiklik göremiyoruz.iPhone 6 da olduğu ortaya type-c girişi, sağda hoparlör ve sol tarafta da mikrofon girişini görüyoruz. iPhone 6 tasarım ile bire bir aynı gelen iPhone 6s, dış görünüşün hiç bir yerine dokunulmadan sadece donanım değiştirilerek satışa sunulması kullanıcıların tepkisini çekecektir.Zira bir önceki jenerasyona ait telefonun tasarımında hiçbir düzeltme ve değişikliğe gitmemesi kullanıcıların şikayetlerinin dinlenmediği anlamına geliyor.

 

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı – Fotoğrafları

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı_11

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı_10

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı_9

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı_8

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı_7

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı_6

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı_5

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı_4

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı_3

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı_2

iPhone 6s Gövdesi Sızdırıldı_1

Son bir konu olarak da iPhonelarda meydana gelen kasanın bükülme sorununa ait acaba ne gibi önlemler alındı yada önlemler alındı mı? Bire bir aynı gözde tasarımı ile gelen ve hiç bir değişiklik yapmayan Apple acaba bükülme sorunu gibi hayati bir öneme sahip eksikliği giderebildi mi?Çok yakında gelen sızıntılar ve haberler ile bu görsellerin gerçekliğine ve kafamızda oluşan sorulara yanıt bulabileceğiz.

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin