Ana Sayfa Haber iPhone 6s/6s...

iPhone 6s/6s Plus 3 Günde 13 Milyon Satıldı

Ana Sayfa Haber iPhone 6s/6s...

iPhone 6s/6s Plus 3 Günde 13 Milyon Satıldı

iPhone 6s/6s Plus 3 Günde 13 Milyon Satıldı

iPhone 6s/6s Plus 3 Günde 13 Milyon Satıldı

iPhone 6s/6s Plus 3 Günde 13 Milyon Satıldı, 9 Eylül'de yapılan lansmanda tanıtılan iPhone 6s/6s Plus 3 günde 13 Milyon satılarak yeni bir rekora imza attı. iPhone 6s/6s Plus 3 Günde 13 Milyon, 9 Eylül'de yapılan lansmanda tanıtılan iPhone 6s/6s Plus 3 günde 13 Milyon satılarak yeni bir rekora imza attı. Apple'ın resmi sitesinden duyurulan habere göre 9 Eylül'de yapılan lansmanından 3 gün sonra 13 milyondan fazla iPhone 6s ve 6s Plus satışı yaptıklarını açıkladı. 13 milyonun, Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Yeni Zelanda, Porto Riko, Singapur, İngiltere ve ABD de dahil olmak üzere toplam 12 ülkeden yapılan satış rakamları olduğu bildiriliyor. Geçen sene iPhone 6 ve iPhone 6 plus'ın 3 günde 10 milyon sattığı düşünüldüğünde bu sene 3 Milyonluk ciddi bir artış olduğu görülüyor.

9 Eylül’de yapılan lansmanda tanıtılan iPhone 6s/6s Plus 3 günde 13 Milyon satılarak yeni bir rekora imza attı.

Apple’ın resmi sitesinden duyurulan habere göre 9 Eylül’de yapılan lansmanından 3 gün sonra 13 milyondan fazla iPhone 6s ve 6s Plus satışı yapıldığı açıklandı.

13 milyon satış rakamının; Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Yeni Zelanda, Porto Riko, Singapur, İngiltere ve ABD de dahil olmak üzere toplam 12 ülkeden yapılan satış rakamları olduğu bildiriliyor.

Geçen sene iPhone 6 ve iPhone 6 plus’ın 3 günde 10 milyon sattığı düşünüldüğünde bu sene 3 Milyonluk ciddi bir artış olduğu görülüyor.

Ayrıca bu sene geçen senelerden farklı olarak ilk defa lansmandan sonra Çin’de de sataşa sunulduğu belirtelim.Bu sayede geçen seneye göre 3 milyonluk bir artış yakaladığı düşünülüyor.

Ancak Çin’in telefon pazarındaki büyüklüğü göz önüne alındığında 13 Milyon satış rakamının biraz düşük olduğu söylenebilir.Çok yüksek ihtimal  kullanıcılar yeni tasarımla gelecek olan iPhone 7’yi bekliyor.

Apple, iPhone 6s ve 6s Plus’ı 40 ek ülkeye daha getireceğini de açıkladı. Satışa sunulacak ülkeler ve satış tarihleri ise şu şekilde:

9 Ekim’de itibaren satışa sunulacak ülkeler; Andora, Avusturya, Belçika, Bosna, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Grönland, Macaristan, İzlanda, İrlanda, Man, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Maldivler, Meksika, Monako Isle of , Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre ve Tayvan.

10 Ekim’de itibaren satışa sunulacak ülkeler; Bahreyn, Ürdün, Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri.

16 Ekim Cuma gününden başlayarak yıl sonuna kadar Türkiye, Malezya ve Hindistan olmak üzeri 130 ülkede satışa sunulacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin