iPhone 7’de Home Tuşu Basınca Duyarlı Olabilir

-

Çıkmasına çok az bir zaman kalan iPhone 7 hakkında bir çok spekülasyon ortalıkta dolanıyor. Bu seferde iPhone 7’de Home tuşu basınca duyarlı olacağı hakkında bir bilgi ve görsel yayınlandı.

Yeni yayınlanan görselde Home tuşunun ekran camı ile bir olduğu görülüyor. Parmak izi okuyucu yer alan Home tuşunun 3D Touch özelliğine benzer bir yapıda olacağı ve basıncın sertliğine göre farklı işlemler yapılabileceği konuşuluyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajında günlük kullanımı kolaylaştıracak irili ufaklı bir çok şeyi iPhone 7 ile getireceklerini ve bu özellikleri neden daha önce getirmediniz dine eleştirilecek kadar iyi olduğunu belirtmişti.

Bunlardan ilkinin 3.5mm kulaklık jakı yerine USB Lightning portunun kullanılacak olması, diğer biri artık Çift sensörlü kameraya sahip olacak iPhone 7 modellerini görecek olması ve en son çıkan habere göre de basınca duyarlı bir Home butonu olarak görülüyor.

Home butonu ile ilgili olarak bilindiği üzere Apple bu butonun daha dayanıklı olması ve daha ince olup parmak izini daha iyi algılaması için Safir Kristal cam kullanıyordu. Parmak izi okuyuculu Home butonunun erkan camının altında yer alması kafalarda iPhone 7’de erkan camı Safir Kristal cam olabilir mi? sorunu ortaya çıkarttı.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin