iPhone 8’de Parmak İzi Okuyucu Arkada Olacak

iPhone 8’de Parmak İzi Okuyucu Arkada Olacak

iPhone 8’de Parmak İzi Okuyucu Arkada Olacak

iPhone 8’de Parmak İzi Okuyucu Arkada Olacak

iPhone’un 10. yılı itibariyle özel bir telefon için kolları sıvayan Apple, tasarımda spesifik değişiklikler yaparak iPhone 8’de parmak izi okuyucuyu arka tarafa yerleştirecek.

En son sızdırılan görsellerde neredeyse çerçevesiz bir ekrana sahip olduğu görülen iPhone 8, tasarım konusunda Apple’ın en agresif telefonu olacak. Bir süredir parmak izi sensörünü ekranın altına olacağı söyleniyor ancak iPhone’un kalite kontrol aşamasında çekilen videosunda parmak izi okuyucunun arka taraftaki Apple logosunun hemen altında olduğu görülüyor.

SlashLeaks’da yayınlanan videonun şuan için gerçek olup olmadığı bilinmiyor ancak Apple’ın Touch ID için kullandığı “Mesa” kod adının görünmesi ve kontrol aşamasının sahiciliği bu videonun gerçekliğini güçlendiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın parmak izi sensörünü ekrana gömme aşamasında sorun yaşadığı gündeme gelmiş ve bundan dolayı İphone 8’in geç bir tarihte satışa çıkabileceği konuşulmaya başlanmıştı. Öyle zannediyoruz ki aynı koldan yürütülen birkaç farklı iPhone 8 prototiplerinden ekrana monte edilen parmak izi okuyuculu versiyonun randımanlı çalışmamasından ötürü firma diğer iPhone 8 prototipini son haline getirerek üretime başlamış.

Her ne kadar Apple’ı yeni teknolojiler tarafında kendi çözümlerini üretmeyi seven bir firma olarak tanısak da büyük hacimli üretimlerinden dolayı bileşen tedariği ve zamanında yetiştiremem gibi sorunlarla mücadele ettiğini biliyoruz. Parmak izi okuyucuyu ekrana monte etme aşamasında başarılı olsa da belki o tarafta bileşen tedarik zincirinde sorun yaşamış olabilirler. Zira biz buna benzer bir olayı safir cam için anlaştığı firmanın istenildiği kadar üretim yapamamasından dolayı ancak bir sonraki jenerasyon iPhone’da kullandıklarını görmüştük.

Şu an için gelen tüm bilgiler çoğunlukla varsayımlardan ibaret olduğundan yeni nesil IPhone’un kesin özellikleri için önümüzdeki ay gerçekleştirilmesi planlanan resmi lansmanı beklemekte fayda var.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin