Japonya Fuji Dağında ışıklı Drone gösterisi

Son dönemde oldukça popüler olan Dronelar özellikle bu aralar gösteriler içinde kullanılmaya başlandı. En son Japonya Fuji Dağında ışıklı Drone gösterisi bizlere hoş bir görsel şöleni sundu.

Shibuy merkezli drone firması Sky Magic tarafında yapılan bu çalışma, Fuji Dağının ikonik görüntüsü ve müzik eşliğinde çok hoş bir koreografi oluşturulmuş. bu güzel gösteriyi oluşturmak için 20 Drone ve 16.500 LED‘in yanında Geleneksel Shamisen müzisyenlerinin yetenekleri kullanılmış.

Bu tür gösterilen için özel olarak hazırlanan bu dronelar çeşitli ışıklı desenlerine de sahip. LED’lerin küresel iskelete başlanmasıyla oluşan Dronelar, özel bir yazlım yardımıyla kendi ve diğer droneların konumlarını analiz ederek eş zamanlı hareket edebiliyor.

Herhangi bir ışıklı gösteriden çok daha güzel olan ışıklı Drone gösterileri, ilerleyen zamanlarda havai fişeklerin yerini alacak gibi görünüyor. Zira hem daha ucuza bu gösteriler yapılabileceği gibi ayrıca çok daha farklı ileri seviyede gösteriler de oluşturulabiliyor.

Oldukça hoş gösterilere imza atan Sky Magic firması kendi siteleri üzerinden bu gösterileri ve bazı gelişmeleri paylaşıyor. Siz de dronelara meraklıysanız aşağıda yer alan Kaynak bölüne tıklayarak firmanın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin