Jay Z ve Jack Dorsey Bir Bitcoin Geliştirme Fonu Başlattı

Jay Z ve Jack Dorsey Bir Bitcoin Geliştirme Fonu Başlattı

Jay Z ve Jack Dorsey Bir Bitcoin Geliştirme Fonu Başlattı

Jay Z ve Jack Dorsey Bir Bitcoin Geliştirme Fonu Başlattı

Dorsey, Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, rapçi ve Tidal şefi Jay Z ile Afrika ve Hindistan’da başlayan Bitcoin gelişimini finanse etmek için yeni bir bağış için ekip kurdu. Şu anda 23,6 milyon dolar değerinde 500 Bitcoin enjeksiyonu ile ₿trust adlı projeyi başlatıyorlar. Geri dönülmez kör bir tröst olarak kurulacak, bu yüzden ne Dorsey ne de Jay Z nasıl yürüdüğüne dair herhangi bir talimat veremeyecek. Dorsey, bir ₿trust yönetim kurulu üyesi başvurusunu bağlamak dışında daha fazla ayrıntı vermedi.

Duyuru tuhaf bir zamanda geldi, çünkü Hindistan, yatırımcılara varlıklarını elden çıkarmak için bir geçiş dönemi verdikten sonra kripto para birimlerini tamamen yasaklayacağını açıkladı. Aynı zamanda, duyuru, bitcoin tek bir Bitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 47.450 $ ‘a ulaştığında, sadece birkaç hafta öncesine göre 17.000 $’ a yükseldi.

Hindistan Bitcoin’i yasaklamayı planlasa da, kurumsal dünya onu kucaklamaya başlıyor. Mastercard, Dorsey Meydanı’na ve hatta geleneksel bankalara katılarak, kripto para birimlerini destekleyen en son ödeme şirketi oldu. Telsa, geçen hafta kripto para biriminde 1.5 milyar dolar satın aldıktan sonra, EV’leri için Bitcoin’i kabul edeceğini duyurdu.

TechCrunch’ın da belirttiği gibi, kripto para birimleri Nijerya gibi Afrika ülkelerinde patlama yaşıyor. Kenya’nın benimseyeceğini söylediği bir fikir olarak, para biriminin devalüasyonuna karşı bir koruma sağlayabilirler ve hatta bir rezerv para birimi olarak hareket edebilirler. Bununla birlikte, son zamanlardaki büyük dalgalanmaların gösterdiği gibi, mallar, hizmetler veya çalışanlar için ödeme yapmak için kullanmak hala risklidir -bu nedenle çoğu insan için hala geleneksel para biriminin yerini alamaz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin