Ana Sayfa Haber Lazer Işıklı...
Ana Sayfa Haber Lazer Işıklı...

Lazer Işıklı Akıllı Kulaklık Glow

Lazer Işıklı Akıllı Kulaklık Glow

Dünyanın ilk lazer ışıklı kulaklığı olan Glow, akıllı özellikleri ile de dikkat çekiyor.Kabloda bulunan fiber iletken yardımıyla ışık yayan kulaklık kumanda yardımı ile de ek özelliklerden yararlanılabiliyor.

3 çeşit renk seçeneğine (mavi, yeşil, kırmızı) sahip olan kulaklık müziğin temposu ile yanıp sönüyor.Ayrıca kulakta yer alan bir kumanda yardımı ile de fotoğraf çekeme,  Müziğin sesi ayarlama,Asistan uygulamaları, hazır mesaj gönderme, konuşma onaylama veya reddetme işlemi yapılabilir.

Lazer Işıklı Kulaklık Grow

Ayrıca kumanda da adım ve kalp sensörü bulunmakta.Bu sensörler sayesinde Glow, kalbin atışına göre veya adımların ritmine göre ışıklar yakıp söndürebiliyor.Firma 1 Miliyon dolar barajını geçebilirlerse Glow da kalp atış monitörü koyabileceklerini söylemekte.Bu sayede kalp atışlarımızı Glow un kumandası üzerindeki motinörde gösterilecek.

Lazer ışığı kumandanın içinde bulunan batar ile yanıyor.Tam şarj ile 8 saat boyunca çalışan lazer ışığı 30 dakikada şarj oluyor.Batarya bittikten sonra kumanda ile ses ayarlama dışında başka bir işlem yapılamazken müzik için bataryaya ihtiyaç duyulmuyor.Kablonun uzunluğu 36 inç (91,44 cm) olarak belirtilmekte.

Dünyanın İlk Lazer Işıklı Kulaklığı Grow

Oldukça iddialı olan firma, “Tasarım ve estetikteki farkımızı ses konusunda da devam ettiriyoruz” açıklaması ile kulaklığın üst seviye bir kulaklık olduğunu belirtmekte.Ses konusunda 24 senelik bir tecrübesi olduğunu dile getiren üretici firma Glow un ses kalitesi anlamında Shure Se215 kulaklığıyla eşdeğer olduğu söylemekte.

Şuan için sadece Android OS da çalışan kulaklık, IOS için bir geliştirici getireceklerini söylüyor.Şuan bağış aşamasında olan proje toplamak istenilen 100.000$ barajını geçmiş durumda.Glow u şuan satın almak için 149$ bağış yapılması gerekmekte.Temmuz ayında satışa çıkması beklenen kulaklığı ön sipariş ile satın alanlara daha önce ulaştırılacaktır.

Kickstarter Projesi

2 YORUM

  1. Kullanıyorum. Yeni aldım ancak yarım saatten fazla şarj etmiş olmama rağmen ışığı yanmıyor. Ama ses şahane…..
    Bir bilen varsa ışığının nasıl yanabileceği ile ilgili paylaşımda bulunursa sevinirim

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin