Lenovo Motorola markasında değişikliğe gidiyor

Lenovo Motorola markasında değişikliğe gidiyor

Lenovo Motorola markasında değişikliğe gidiyor

Lenovo Motorola markasında değişikliğe gidiyor

İlk olarak 2012 yılında Google’a satıldıktan bir kaç yıl sonra (2014 yılında) Çinli telefon ve bilgisayar şirketi Lenovo Motorola yı satın almıştı. Motorola kendi markası altın Moto serisi uygun fiyatlı telefonları ile bir süre tercih edilmiş olsa da akıllı telefon pazarında rekabetçi olamadı.

Lenovo’nun aldığı yeni bir karara göre Vibe serisi modelleri ile Motorola’nın Moto serisi modellerini tek bir çatı altında toplayacak. Böylece Lenovo altında toplanacak olan Motorola modelleri “Moto by Lenovo” adını taşıyacak.

Motorola’nın ikonik “M” logosunun devam ettirileceği söylenirken ayrıca Lenovo logosunun da cihazlarda yer alacağı belirtilmiş. Üst seviye olarak nitelendirilen pahalı telefonlarını “Moto by Lenovo” serisi ile çıkartacak olan firma uygun fiyatlı telefonlarını Vibe serisi ile devam ettirecek.

Lenovo Motorola markasında değişikliğe gidiyor_2

Lenovo’nun bu hamlesi zaten bekleniyordu. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan mali rapora göre zor zamanlar yaşayan Lenovo ve Motorola bu saye de telefon pazarına uygun cihazlar üzerinde daha fazla odaklanabilecek.

Ancak gönlümüzde taht kuran Motorola markasının Lenovo’nun çatısı altında toplanması bizi biraz üzdü. Keşke Motorola biraz daha rekabetçi cihazlar çıkarsaydı da giderek tekelleşmeye giden bu telefon sektöründe Motorolayı da görebilseydik.

Lenovonun ilerleyen yıllarda Motorola markasının Lenovo ile birleştiğini ve Motorola markası tarihten sileceği tahmin ediliyor.

Siz Motorola’nın Lenovo çatısı altında toplanması hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin