LG, Akıllı Telefon İşini Kapatmak İstiyor

LG, Akıllı Telefon İşini Kapatmak İstiyor

LG, Akıllı Telefon İşini Kapatmak İstiyor

LG, Akıllı Telefon İşini Kapatmak İstiyor

Korea Herald‘a göre LG, işinin zor kısmı için bir alıcı bulamayınca tüm akıllı telefon bölümünü kapatmak istiyor. Ocak ayında LG, akıllı telefon endüstrisinden “satış, geri çekme ve küçültme dahil” çıkış seçeneklerini değerlendirdiğini duyurdu.

LG, bir zamanlar dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi ve sektörde Apple‘ın büyük bir rakibi olmasına rağmen, şirketin akıllı telefon işi, son beş yıl içinde azalan sevkiyatlar ve 4,5 milyar dolar zarar gördü ve bu da acil bir yenilenme ihtiyacına yol açtı.

LG‘nin, şirketin akıllı telefon işini satın alma konusunda Vietnam’ın Vingroup ve otomobil üreticisi Volkswagen ile görüşmeye başladığı, ancak görüşmelerin bir anlaşmaya yol açmadığı bildirildi. Karar henüz onaylanmasa da, sektördeki uzmanlar LG‘nin artık akıllı telefon işini satmak yerine kapatacağını bildirdi. Korea Herald ile konuşan bir kaynak şu açıklamayı yaptı:

LG‘nin birimin satışı konusunda başkalarıyla görüştüğü ancak görünüşe göre görüşmelerinde pek ilerleme olmadığı bildirildi. Görünüşe göre tüm mobil işini satmak, ünitenin kısmi satışı gibi şu anda zor görünüyor.

LG‘nin dahili yeniden yapılandırma planının şu anda sonuca ulaşması ve alıcı bulunamamasıyla birlikte, şirketin akıllı telefon bölümünü tamamen kapatarak zararlarını azaltmaya yöneldiği söyleniyor.

LG‘nin kısa süre önce duyurduğu “Rainbow” ve “Rollable” gibi akıllı telefon projelerinin hurdaya çıkarıldığına inanılıyor, çünkü şirket mevcut mobil işgücünü araç bileşeni çözümleri bölümü gibi işin başka yerlerinde kullanmak istiyor.

LG‘nin, bir yönetim kurulu toplantısının ardından önümüzdeki ay akıllı telefon iş birimi hakkındaki kararını duyurması bekleniyor.

  • Etiketler:
  • LG

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin