LG den Çift Kenarı Bükümlü OLED Ekranı

-

Bu yıl gerçekleştirilen CES 2015 Fuarından bir çok firmanın yeni geliştirmiş olduğu teknolojilere ve yeni cihazlara ev sahipliği yapıyor.Kapalı kapılar artından geliştirilen teknolojiler CES fuarında görücüye çıkıyor.

LG CES Fuarında G Flex 2 ile kavisli telefonunun ikinci modelini çıkartarak yenilikçi bir anlayışı benimsediklerini herkese göstermişti.Ayrıca G Flex 2 de arka kapağın kendi kendini tamir edebilir olması ile de piyasada bir ilki gerçekleştirmişti.

LG, Samsung’un Galaxy Note Edge modelindeki sağ tarafa kavis yapan ekranlı telefonuna karşılık olarak çift tarafı da kavisli ekranını görücüye çıkardı.Kapalı kapılar ardında geliştirilen ekran prototip bir telefonda çalışır halde gösterildi.

LG’nin referans akıllı telefonu çift tarafı bükümlü 6 inç büyüklüğünde “Active Bending” Plastik AMOLED ekrana sahip.Telefonun çözünürlüğü 720×1280 piksel olarak üretilmiş.6 inç büyüklüğünde ekrana HD ekran çözünürlüğü oldukça düşük kalmış.Ekranın boyutu ise sınırlı kullanıcı kesimine hitap ettiğinden büyüklük bakımından kullanılacak bir ekran olduğunu söyleyemeyiz.

Samsung Galaxy Note Edge’nin çözünürlüğünü ve ppi değerini düşündüğümüz zaman iyi bir ekran olmamış.Umarız LG bu prototip modelinden daha düşük boyutta ve daha yüksek çözünürlükte ekranlar üretir.

Görünen o ki bükümlü ve kavisli telefonları 2015 yılında da çokça karşılaşacağız.Diğer firmalarında kavisli ekranlara ilgili olduklarını düşündüğümüzde LG Plastik OLED ekranı satışlarından memnun olabilir.LG’nin yine kendi projelerinde de çift tarafı bükümlü telefonlarla karşılaşabiliriz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin