LG En İnce Çerçeveli Telefon Ekranı Tanıttı

LG En İnce Çerçeveli Telefon Ekranı Tanıttı

LG En İnce Çerçeveli Telefon Ekranı Tanıttı

LG En İnce Çerçeveli Telefon Ekranı Tanıttı

Akıllı telefon piyasasında telefonların büyümesi devam ederken diğer bir yandan mühendisler çerçeveleri incelmeye çalışıyor.Çerçeveleri incelterek aynı kasaya daha büyük ekranlar sığdırmayı amaçlıyor.Akıllı telefon piyasasında LG Display (ekran) bölümü bu konu üzerinde  özellikle uğraşıyorlar ki G2 ve G3 telefonlarında bu uğraşı rahatlıkla görebiliyoruz.

LG Dispaly geçen günlerde “Dünyanın En İnce Çerçeveli Panelini” tanıttı.5.2 boyutunda Full HD çözünürlüğe sahip olan ekranın çerçeve kalınlığı ise 0.7 mm olarak dizayn edilmiş.LG Display; ekran üreticisi olan Sharp’ın çıkarmış olduğu Aquos Crystal adlı telefonunun %85 ekran/kasara oranını %90 seviyelerine çıkartarak yeni bir rekora imza atmış oldu.

LG panel üretiminde Hüçre içi dokanmatik ekran teknolojisini kullanarak gereksiz çerçeve kalınlığının önüne geçmiş.Hüçre içi dokanmatik ekran teknolojisi; dokunmatik sensörlerin LCD panele entegre edilip, ekranın çerçeve ve panel kalınlığının azaltılmasını sağlıyor.

Neo Edge (yeni kenar) teknolojisi ile de üretilen ekran çift taraflı bant yerine farklı bir yapıştırıcı kullanılarak aydınlatma ünitesi devre kartı üzerine yapıştırılmış.Bu teknolojisi ile ışık sızmalarının önüne geçip panelin suya ve toza karşı dayanıklılığı sağlanmış.

LG Display kasım ayında seri üretime başlayacaklarını ve küresel pazara ilk olarak  büyük ekranlı akıllı telefonlara rağbetin yoğun olduğu Çin’deki müşterilerine tedarik edeceklerini açıkladı.Yakın zamanda diğer ülkelerdeki akıllı telefon üreticilerine ekranlarını satmasını bekliyoruz.

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin