LG G5 ekran her zaman açık özelliği duyuruldu

LG G5 ekran her zaman açık özelliği duyuruldu

LG G5 ekran her zaman açık özelliği duyuruldu

LG G5 ekran her zaman açık özelliği duyuruldu

Merakla beklenen ve 21 Şubatta tanıtılacak olan LG G5 ekran her zaman açık özelliği duyuruldu. LG’nin facebook sayfasında GIF olarak yayınlanan bu özelliği LG G5 ile birlikte görebileceğiz.

“Never go asleep while others do. LG G5, Always ON.” (diğerleri uykuya giderken o asla. LG G5, sürekli açık) sloganı ile duyurulan özellik görüleceği üzeri bildirim, saat gibi basit şeyleri gösteriyor.

İlk olarak Microsoft telefonlarında gördüğümüz bildirimlerin ekrana gelmesine benzer olarak çalıştığını düşünülen bu özellik ile birlikte LG G5 ekranı kapatıldıktan sonra bildirim, saat ve tarih bilgileri görülebilecek.

AMOLED ekran ile geldiği için siyah olan yerler dışında enerji harcanıyor. Bu sayede telefonun ekranı bataryayı çok daha verimli kullanarak bildirimleri gösterebiliyor. Ancak belki LG bazı  donanımsal düzenlemeler de yapmış olabilir.

Mesela Sony’nin geçtiğimiz yıllarda çıkarttığı bir akıllı saat modelinde ekran kapalı olmasına rağmen geliştirilen bir yöntem ile ekran çok aydınlık olmasa da ışık altında görülebiliyordu.

LG G5 ekran her zaman açık özelliğini duyurdu_01

Henüz nasıl bir yöntem ile ekranı açık tuttukları bilinmiyor. Ekran her zaman açık ve diğer bütün özellikleri öğrenmek için 21 şubatta ki MWC’yi (Mobil Dünya Kongresi) beklememiz gerekiyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin