LG G6’dan Yeni Render Görüntüleri Geldi

LG G6’dan Yeni Render Görüntüleri Geldi

LG G6’dan Yeni Render Görüntüleri Geldi

LG G6’dan Yeni Render Görüntüleri Geldi

26 Şubat’ta lansmanı yapılacak olan LG G6’dan yeni render görüntüleri geldi. Son günlerde sızıntı görüntü ve özellikler ile sık sık gündeme gelen LG G6’nın artık herşeyi belli oldu diyebiliriz.

Sızdırılan bilgilere göre LG G6, 5.7-inç boyutunda ve 2880×1440 piksel çözünürlüğünde IPS ekranla gelecek. Ortaya çıkan görüntülerde Ekran/Kasa oranını agresif oranlarda yükseltildiği görülüyor ki sızdırılan bilgiler de %90‘lar seviyesini işaret ediyor.

USB Tip-C konnektörün alt kısıma konumlandırıldığı telefonda 3.5mm kulaklık konnektörü ise üst tarafa yerleştirilmiş. Ses kısma butonlarının sol tarafa konumlandırılırken güç butonu LG’den alışık olduğumuz gibi telefonun arka tarafındaki parmak izi okuyucuyla entegre edilmiş.

Yine arka tarafta çift kameranın eşlik ettiği telefonda göründüğü gibi mono bir hoparlör bulunuyor. Daha öncesinde SnapDragon 835 ile geleceği bildirilen LG G6’da en son gelen bilgilere ısı borulu SnapDragon 821 yonga seti kullanılacağı konuşulmaya başlandı.

Bunun nedeni henüz belli değil ancak daha önceden de gelen raporlara göre Samsung’un Galaxy S8 için çok fazla SnapDragon 835 yonga seti sipariş etmesi üzerine Qualcomm’un tedarik sıkıntısı yaşadığı gündeme gelmişti. LG’nin de bundan dolayı SnapDragon 821 yonga setini kullanıyor olabilir. Ancak umarız LG böyle bir hata yapmaz, zira böyle bir hamle LG G6’yı rekabette çok fazla geri düşürecektir.

IP68 setifikası ile suya ve toza karşı dayanıklı olacağı bildirilen LG G6, 4GB RAM‘e (LPDDR4), 64GB dahili depolama alanına sahip olacak. Üzerinde Android 7.0 yüklü olarak gelen telefonda yeniden dizayn edilmiş LG arayüzü bulunacak. Şimdilik verilen bilgiler bu şekilde ancak 26 Şubat‘taki lansmana yaklaşırken daha fazla detayı paylaşmaya çalışacağız.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin