LG G6’nın İlk Görselleri ve Detayları Ortaya Çıktı

-

Tanıtılmasına bir ay kala LG G6’nın İlk Görselleri ve detayları ortaya çıkmaya başladı. Tasarım ve malzeme kalitesi konusunda çalışmış olan firma, ekran tarafında bazı değişikliklere gitmiş.

26 Şubat’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresinden (MWC) bin gün önce tanıtılması beklenen LG G6, sil baştan bir tasarımla ile gelecek. Ortaya çıkan görüntülerde Ekran/Kasa oranını agresif oranlarda yükseltildiği görülüyor ki sızdırılan bilgiler de %90‘lar seviyesini işaret ediyor.

LG G6'nın İlk Görselleri ve Detayları

Xiaomi Mi Mix ile başlayan çerçevesiz ekran ekolü, 2017 yılında Samsung ve LG gibi firmaların amiral gemi telefonları ile çok daha ileri bir seviyeye taşınacak gibi görünüyor. 2.5D ekran camının kullanılmadığı telefonda, ekran panelinin kösesi sivri olarak değil de oval olarak tasarlandığı görülüyor.

5.7-inç boyutunda bir ekran ile gelen telefondaki ekran formatı 2:1 oranında olacak. Bunu kısaca açıklayacak olursak, genel olarak telefonlarda tercih edilen format 16:9’dur. 2:1 formatı ise alışık olduğumuz ekran ölçülerinden biraz daha uzun olacak.

3.5mm kulaklık girişinin korunduğu telefon su geçirmez özelliğe (suya dayanıklı) ve çift kameraya sahip olacak. Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisinden güç alacak olan LG G6, 4GB RAM‘e (LPDDR4) ve 64GB yüksek hızlı dahili depolama kapasitesine sahip olacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin