LG Yeni Mac’ler İçin 5K ve 4K Monitörlerini Duyurdu

LG Yeni Mac’ler İçin 5K ve 4K Monitörlerini Duyurdu

LG Yeni Mac’ler İçin 5K ve 4K Monitörlerini Duyurdu

LG Yeni Mac’ler İçin 5K ve 4K Monitörlerini Duyurdu

Geçtiğimiz gün Apple’ın düzenlediği lansmanda LG Yeni Mac’ler İçin 5K ve 4K monitörlerini duyurdu. İlk olarak lansmanda gösterilen yeni monitörler Mac’ler için tasarlanmış oldukça özel monitörler olduğu belirtiliyor.

LG Yeni Mac’ler İçin 5K ve 4K Monitörlerini Duyurdu

Ultra ince ve yüksek çözünürlüğe sahip olan monitörleri asıl özel yapan şey üzerinde Thunderbolt 3 girişinin ve 3 USB Tip-C girişinin yer alması. Geçtiğimiz lansmanda Yeni Macbook Pro’larda Thunderbolt 3 üzerinden 2 taneye kadar 5K monitörler bağlanma yeteneğini kullanmak için Apple LG’de 2 yeni monitör üretmesini istemiş gibi görünüyor. Zira hali hazırda Thunderbolt girişine sahip böylesi bir ürün gamı yoktu.

lg-macbook-pro-uyumlu-5k-monitoru

Monitörlerin özelliklerine geçecek olursak; LG UltraFine 5K Monitöründe 27-inç 5120×2880 piksel (5K) çözünürlüğünde IPS LCD panel kullanılmış. En yüksek 500 nits parlaklık seviyesine ulaşabilen monitör DCI-P3 geniş renk gamına sahip. Thunderbolt 3 üzerinden 85W‘a kadar güç verebiliyor böylece MacBook Pro ile bilgi alışverişi sağlarken bataryada aynı zamanda şarj olabiliyor. Ayrıca ekranın üstünde bir adet HD kamerada bulunuyor.

lg-macbook-pro-uyumlu-4k-monitoru

LG UltraFine 4K Monitöründe ise 21.5-inç 4096×2304 piksel (4K) çözünürlüğünde IPS LCD panel kullanılmış. En yüksek 500 nits parlaklık seviyesine ulaşabilen monitör DCI-P3 geniş renk gamına sahip. Thunderbolt 3 üzerinden 60W‘a kadar güç verebiliyor böylece MacBook Pro ile bilgi alışverişi sağlarken bataryada aynı zamanda şarj olabiliyor.

Apple’ın sitesinde verilen bilgiye göre Monitörler MacOS Sierra 10.12.1 ve daha ileri sürümlerle uyumlu olarak çalışabiliyor. Mönitörlerin Türkiye fiyatı henüz belli değil ancak ABD merkezli Apple sitesinde Ultrafine 5K ekran 1300$, Ultrafine 4K ekran 700$‘dan ön siparişe çıkmış.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin