Ana Sayfa Haber LG'den Dünyanın...

LG’den Dünyanın En Büyük OLED Ekranı

Ana Sayfa Haber LG'den Dünyanın...

LG’den Dünyanın En Büyük OLED Ekranı

LG’den Dünyanın En Büyük OLED Ekranı

LG’den Dünyanın En Büyük OLED Ekranı

En büyük ekran üreticisi olan LG, Güney Kore’nin Seul kentindeki Incheon hava limanına Dünyanın En Büyük OLED Ekranını kullanıma sundu.

Hava limanının ana terminaline kurulan Dünyanın En Büyük OLED Ekranı Fransız tasarım firması Wilmotte & Associés iş birliği ile üretilmiş.

Toplam 140 tane 55-inç kavisli OLED panel kullanılarak yapılan ekran, 18 metre yüksekliğe ve 8 metre genişliğe sahip.

Yarım çember biçiminde tasarlanan ekran sayesinde hem güneş ışığında daha az etkilenecek, hem de daha az yer kaplayarak daha çok şey gösterilebilecek.

Ayrıca LG böylesine büyük bir ekranı yapmak için yalnızca OLED ekranların kullanılabileceğini, LED ekranlarda paneli aydınlatmak için kullanılan bileşenlerin çok ağır olduğu için böylesine büyük bir ekranı tavana asmanın imkansız olduğunu dile getiriyor.

OLED ekranlarda her piksel ayrı ayrı aydınlatıldığı için paneller daha hafif oluyor, bununda neticesinde daha ince ve hafif devasa ekranlar oluşturulabiliyor.

Ödüllü olan Incheon hava limanı için oldukça büyük bir katma değer sağlayan Dünyanın En Büyük OLED Ekranı, hem hava limanının prestijini arttıracak hemde uçakla yolculuk yapacak olan insanları ilgisini çekecektir.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin