Logitech’den Yenilikçi Klavye Konsepti; CRAFT

Logitech’den Yenilikçi Klavye Konsepti; CRAFT

Logitech’den Yenilikçi Klavye Konsepti; CRAFT

Logitech’den Yenilikçi Klavye Konsepti; CRAFT

Bir çok alan bilgisayar ekipmanları üreten ve son yıllarda tasarımcıların ihtiyaçlarına eğilen Logitech, Yenilikçi Klavye Konsepti; CRAFT’ı duyurdu. Sol köşede yer alan çevirme düğmesi ile görsel düzenlemelerin çok daha hızlı yapılmasına olanak tanıyan klavye ayrıca çok şık bir tasarıma da sahip.

İlk olarak Microsoft tarafında Surface Dial ile gördüğümüz çevirme düğmesi akımı bir çok tasarımcının beğenisini kazanmıştı. Böyle bir açık olduğunu gören firmalar da bu konsepte sahip yenilikçi ürünlerini çıkarmaya başladı. Bunlardan biri olan Logitech ise, bu konsepti bir klavyeyle birleştirerek çok daha pratik bir kombinasyon oluşturmuş.

IFA 2017 fuari kapsamında tanıtılan Logitech CRAFT, sol üste yerleştirilen tekerlekli buton yardımıyla açılan programa ve pencereye göre farklı değerler kontrol edilebiliyor. Örneğin Masa üstünde, programlar arası geçiş, ses kontrolü, müzik değiştirme yapılabilirken, Adobe Photoshop içerisinde görselin kontrastı, parlaklığı veya renk doygunluğu, Microsoft Excel‘de tablolar ve grafikler, Microsoft Word‘de ise yazı fontu, boyutu ve imleç konumu gibi bir çok şeyi kontrol edilebiliyor.

Dokunmatik yeteneğe sahip olan tekerlek, döndürme veya tıklama hareketi ile kullanılabiliyor. Logitech Options pygulaması ile açık olan pencere/programda tekerleğin yapacağı fonksiyonların değiştirilip kişiye özel profiller oluşturulabiliyor. Bu sayede kendinize en kolay şekilde ayarlayarak daha verimli ve daha hızlı düzenlemeler yapmaya olanak tanıyor.

Adobe Photoshop CC, Adobe Premiere Pro CC, Adobe Illustrator CC, Adobe InDesign CC and Microsoft PowerPoint, Word ve Excel gibi pek çok program tarafından da destekleniyor. Ayrıca akıllı aydınlatma özelliği bulunan buton, ortamın parlaklığına göre kendi ışık seviyesini otomatik olarak ayarlayabiliyor. Farklı bir kullanıma ve şık tasarıma sahip olan Logitech Craft ABD’de 200$ fiyat etiketi ile satışa çıkacak.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin