McDonalds Yenilikçi Pipet Projesini Tanıttı

McDonalds Yenilikçi Pipet Projesini Tanıttı

McDonalds Yenilikçi Pipet Projesini Tanıttı

McDonalds Yenilikçi Pipet Projesini Tanıttı

Geçtiğimiz gün YouTube hesabı üzerinden yayınlanan video ile McDonalds yenilikçi pipet projesi tanıttı. Klasik pipetlerde yaşanan sorunları ortadan kaldıran yeni pipet tasarımı ile arık bir şey içmek çok daha kolay olacak.

Her ne kadar basit ve bir o kadar komik gibi görünse de oldukça ciddi bir araştırma ve geliştirmenin ürünü olan pipeti geliştirmek için aralarında bir çok mühendisin de bulunduğu bir ekip çalışmış.

Üzerinde 3 farklı büyüklükte deliğin bulunduğu pipetin kullanım şeklide hali hazırda kullandığımız pipetlerden biraz farklı. Şuan kullanmakta olduğumuz pipetlerde eklem noktası dışarıda olurken (f gibi) yeni geliştirilen pipetde eklem noktasının bulunduğu için bardağın içinde bulunuyor (J gibi).

McDonalds Yenilikçi Pipet Projesini Tanıttı

Eklem noktasında ve ucunda yerleştirilen delikler ile McDonalds, bardakta bulunan farklı sıvıları eşit bir şekilde çekilmesini ve aynı anda tüm tatları almak mümkün kılıyor. Özellikle alt kısımda çikolata üst kısımda krema gibi farklı yoğunluktaki sıvıların içilmesi artık çok daha rahat ve keyifli olacak.

Her ne kadar yayınlanan tanıtım videosu ürünü tanıtsa da Apple’ın tanıtım reklamlarına da bir gönderme yapıyor. Özellikle konuşan kişinin altında “İngiliz aksanlı biri yazması Apple’ın efsane tasarımcısı Jony Ive’a oldukça hoş bir gönderme olmuş.

Önümüzdeki hafta itibariyle Amerikada ki 80 farklı yerde 2000 adet ürünün ücretsiz olarak vererek müşterilerin deneyimleri ölçülecek. Eğer bu proje sevilir ve üretim anlamında maliyet aşağıya çekilebilirse ilerleyen süreçte bütün şubelerde kullanıma sunulacağı gibi ayrıca ticari bir ürün olarak da satışa çıkarılacağı bildiriliyor.

https://youtu.be/Z_W8p9u66Zw

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin